Невдачею завершилося проведене Пентагоном чергове випробування одного з основних компонентів системи ПРО - перехоплювача шахтного базування.
Як повідомив офіційний представник Агентства по ПРО Рік Ленер, триступінчата протиракета, яка стартувала з авіабази Ванденберг (штат Каліфорнія), не змогла перехопити і знищити навчальну боєголовку.
"Офіційні особи проведуть ретельне розслідування причин невдалої спроби", - зазначив Ленер.
За його словами, ракета-мішень, запущена з атолу Кваджалейн у Тихому океані, і перехоплювач, що кинувся через приблизно шість хвилин назустріч цілі, "поводилися в межах допуску".
Однак плавуча РЛС - океанська платформа, на якій встановлено кулястий радар, - "показала себе не так, як очікувалося".
Нинішнє випробування обійшлося приблизно в 120 млн доларів.
Намічене випробування глава Агентства генерал Патрік О\'Райллі було оголошене у грудні минулого року. Він підкреслив, що "вперше воно буде проводитися за сценарієм віддзеркалення можливого ракетного удару з боку Ірану".
До цього перевірялася здатність перехоплювачів припиняти "загрози з боку Північної Кореї", додав він.
У планах Пентагону мати 30 таких протиракет, розміщених на Алясці і в Каліфорнії. Вони покликані знищувати боєголовки на середній ділянці траєкторії польоту.
Востаннє такий же пуск було здійснено в грудні 2008 року, але тоді ракета-мішень стартувала з острова Кодьяк (штат Аляска), і боєголовку вдалося збити, повідомляє Кореспондент.
Серед інших компонентів системи ПРО - кораблі з комплексами Aegis і протиракетами Standard, наземні пересувні установки з ракетами Standard-3, лазери на Boeing-747, супутники на низькій і геостаціонарній орбітах.
На розробку протиракетного "щита" з 1983 року США вже витратили понад 150 млрд доларів.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає