В Україні набув чинності закон № 1824-VI від 21 січня 2010 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження вживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв". Закон опубліковано сьогодні в газеті "Голос України".

Документом визначається, що слабоалкогольні напої - це алкогольні напої з вмістом етилового спирту від 1,2% до 8,5% об\'ємних одиниць і екстрактивних речовин не більше 14,0 грам на 100 кубічних сантиметрів, виготовлені на основі водно-спиртової суміші з використанням інгредієнтів , напівфабрикатів та консервантів, насичені чи ненасичені діоксидом вуглецю.

Пиво - це насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння хмільного сусла пивними дріжджами, який відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203. Пиво безалкогольне - насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння хмільного сусла пивними дріжджами з об\'ємною часткою спирту не більше 0,5%, отриманий шляхом діалізу або переривання головного бродіння, або виготовлення пивного сусла зі зниженою часткою сухих речовин в початковому суслі, який відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2202.

Закон визначає обмеження в частині споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів. Згідно з документом, забороняється вживання пива (крім безалкогольного), алкогольних і слабоалкогольних напоїв: в медичних закладах, в навчальних та освітньо-виховних закладах, у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення), на зупинках транспорту, в підземних переходах, в закладах культури, у закритих спортивних спорудах (крім пива в пластиковій тарі), у ліфтах і таксофонах, на дитячих майданчиках, на спортивних майданчиках, в приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ.

Забороняється куріння тютюнових виробів: в ліфтах і таксофонах, в установах охорони здоров\'я, у навчальних та освітньо-виховних закладах, на дитячих майданчиках, на спортивних майданчиках, в під\'їздах житлових будинків, у підземних переходах, в громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення).