Учені виявили в мозку людини нервовий канал, який активізується при настанні тиші, на їхню думку, він може відповідати за здатність розрізняти слова промови, говориться в статті американських дослідників, опублікованій в четвер у журналі Neuron.
Це відкриття суперечить уявленням вчених які досі панували, згідно з якими для фіксування початку звуку і його закінчення використовується один і той же нервовий канал. Насправді для виявлення початку звуку і для фіксації його закінчення (настання тиші) використовуються два абсолютно незалежних ланцюжка синапсів, які об\'єднуються тільки в слуховий області кори головного мозку.
"Судячи з усього, цей нервовий канал забезпечує передачу інформації про закінчення звуку на всьому протязі шляху від вуха до головного мозку", - говорить провідний автор публікації професор Майкл Вер (Michael Wehr), слова якого наводить прес-служба Орегонського університету.
У своїй роботі вчені спостерігали за активацією нейронів та синапсів що їх з\'єднують в головному мозку щурів, яких піддавали впливу звукових імпульсів тривалістю всього кілька мілісекунд.
Вчені зуміли абсолютно чітко розділити активність нейронів, виявляється при початку імпульсу і при його закінченні. При цьому закінчення одного імпульсу не позначалося на активації нейронів при початку наступного. Крім, того, активація нейронів при закінченні звукового імпульсу якісно відрізнялася від активації при початку.
"Можливість визначити, де закінчується звук, дійсно дуже важлива для обробки мови. Найбільш складним завданням є визначити проміжки між словами. Ми поки що не зовсім добре уявляємо, як мозок виконує цю функцію", - пояснив Вер.
Це пояснює, чому люди відчувають труднощі, спілкуючись в галасливих приміщеннях, повідомляють РІА Новини.
На думку Брауна, ця робота може також виявитися корисною для роботи з дітьми, що мають труднощі в освоєнні мови або мови, а також для розробки слухових апаратів. Отримані дані можуть використовуватися для стимулювання виявлених нервових каналів у людей, що страждають на дислексію - порушенням мови, пов\'язаних, серед іншого, з неможливістю визначити межі між вимовними словами.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає