Вчені вперше зуміли показати, що позитивний настрій протягом тривалого періоду життя людини може захищати його від розвитку хвороб серця, що призводять до серцевих нападів, повідомляється в статті дослідників, опублікованій в журналі European Heart Journal.
"Ми відчайдушно потребуємо суворих клінічних дослідженнях в цій області. Якщо клінічні дослідження підтвердять наші дані, то ці результати будуть вкрай важливі для опису того, що лікарі і їх пацієнти повинні робити для зміцнення здоров\'я серця", - сказав провідний автор публікації, доктор Карина Девідсон (Karina Davidson) з Медичного центру Колумбійського університету, слова якої наводить прес-служба Європейського співтовариства кардіологів, що випускає журнал.
Автори публікації провели багаторічне дослідження, протягом десяти років спостерігаючи за 1,739 тисячі здорових людей (862 чоловіками і жінками 877), відстежуючи поява у них симптомів, що говорять про можливий ризик розвитку серцевих хвороб. При цьому на початку дослідження вчені визначили ризик розвитку серцевих хвороб у цих добровольців, за допомогою тестів та клінічної експертизи встановили вираженість у людей симптомів депресії, ворожої налаштованості, занепокоєння, а також ступінь позитивного настрою.
Позитивний настрій, в даному випадку, визначається здатністю людини відчувати приємні емоції: радість, щастя, збудження, ентузіазм і задоволеність. Ці емоції можуть бути минущими, проте в дорослому віці вони, як правило, проявляються стабільно і регулярно. При цьому, такий позитивний настрій зазвичай незалежний від негативного настрою, тому люди, з посмішкою крокують по життю, можуть інколи переживати депресивні та неспокійні емоції.
Як допомогти собі і близьким у боротьбі з депресією>>
Учені змогли ранжувати своїх підопічних за рівнем позитивного настрою за п\'ятибальною шкалою: від відсутності будь-якого позитивного настрою, до його вкрай яскравою ступеня. У результаті дослідження з\'ясувалося, що люди, які стоять на один пункт вище в цій шкалі, у порівнянні з іншими добровольцями, мають на 22% нижчий ризик імовірності розвитку серцевих хвороб.
"Добровольці, які не мали будь-якого позитивного настрою, мали більш високий (на +22%) ризик розвитку ішемічної хвороби серця (серцевого нападу або стенокардії), ніж люди з невеликим позитивним настроєм, які, у свою чергу, мали на 22% більший ризик порівняно із власниками середнього рівня позитивного настрою ", - прокоментувала роботу Девідсон.
При цьому, короткочасні депресивні симптоми не впливають на ризик розвитку хвороб серця у людей з помітним позитивним настроєм, повідомляють РІА новини.
У вчених є кілька припущень про механізми впливу настрою людини на здоров\'я його серця.
"По-перше, люди з позитивним настроєм можуть мати більш тривалі періоди фізичного відпочинку. По-друге, такі люди можуть легше оправлятися від негативних емоцій і проводити не так багато часу в повторному переживанні їх, що, у свою чергу, позначається і на фізичному здоров\'я. Однак, на даний момент це все лише припущення ", - додала Девідсон.
"Як і дослідження, що показують користь від помірного регулярного вживання вина, наша робота показує, що звичайним людям слід перевірити, чи приділяють вони приємним занять щодня хоча б трохи часу. Якщо протягом року вони чекають свого двотижневої відпустки щоб розважитися, то це може бути рівноцінно надмірного вживання алкоголю. Кілька хвилин повного розслаблення та насолоди собою безумовно корисно для розумового здоров\'я і може поліпшити і фізичне здоров\'я (хоча поки ми цього не знаємо напевно) ", - підсумувала учений.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає