Америка буде дотримуватися нейтральної позиції в суперечці між Великою Британією та Аргентиною навколо Фолклендських островів, повідомляє The Times з посиланням на заяву представника Держдепу США.
"США визнають діючу на островах британську адміністрацію, проте не підтримують жодну зі сторін у вимозі визнати її суверенітет", - заявив співбесідник видання.
The Times відзначає, що ця заява різко контрастує з позицією колишніх адміністрацій США по відношенню до Великобританії як свого найближчого союзника. Під час британсько-аргентинської війни за Фолкленди в 1982 році президент Рональд Рейган беззастережно підтримав тодішній британський кабінет на чолі з Маргарет Тетчер.
Суперечка навколо Фолклендських островів загострилася на початку 2010 року. Великобританія оголосила про свій намір почати розвідку надр в цьому районі, де, за оцінками експертів, залягають до 60 мільярдів барелів нафти. У відповідь Аргентина оголосила про свій контроль над прибережної 500-кілометрової зоною, до якої входять і суперечливі острови. Усі судна, що входять до позначеної зони, повинні отримувати дозвіл від аргентинських влади.
Великобританія проігнорувала цю вимогу, і 21 лютого на північ від Фолклендів розпочала роботу перша бурова платформа. Аргентина офіційно звернулася в ООН з проханням розглянути цей спір. 22 лютого учасники саміту глав держав та урядів Латинської Америки і Карибського басейну беззастережно підтримали позицію Аргентини, повідомляє lenta.ru.
Фолклендські острови були оголошені власністю Аргентини на початку XIX століття, проте в 1833 році вони були анексовані Великобританією і з тих пір є предметом територіальної суперечки між двома країнами. У 1982 році Аргентина спробувала вирішити цю суперечку за допомогою військової сили, проте в результаті 74-денної війни зазнала поразки.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає