Погоджувальна рада лідерів фракцій Верховної Ради України ухвалила рішення про розгляд резолюції про недовіру уряду в середу, 3 березня.
Зокрема, погоджувальна рада ВР вирішила розглянути проект постанови № 6098, яким пропонується висловити недовіру Кабінету міністрів. Голова Верховної Ради Володимир Литвин поставив на голосування пропозицію про розгляд цього проекту 3 березня і вона була підтримана фракціями парламенту.
Заступник голови фракції Партії регіонів, яка ініціювала це питання, Олександр Єфремов нагадав, що згідно з українським законодавством, після реєстрації відповідної постанови є 10 днів для визначення дати розгляду цього питання. На його думку, голосів у залі вистачить для того, щоб відправити уряд у відставку. "Ми сподіваємося, що здоровий глузд переможе, і що абсолютна більшість депутатів, розуміючи ситуацію, яка є в країні, проголосують за відставку уряду", - сказав він.
У ході погоджувальної ради голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що питання про недовіру уряду не може бути розглянуте у Раді у вівторок, 2 березня. Спікер також як і Єфремов зазначив, що, відповідно до Регламенту ВРУ, відводиться 10 днів на процедуру про висловлення недовіри уряду. За його словами, у вівторок буде тільки 7-й день (реєстрації у ВР фракцією Партії регіонів проекту постанови про висловлення недовіри уряду). За словами Литвина, у такій ситуації питання не може бути розглянуте у вівторок, оскільки це буде порушенням Регламенту ВРУ, повідомляє Кореспондент.
Зокрема, спікер зазначив, що 4 дня передбачається для підготовки парламентськими комітетами питань до уряду і ще 3 дні - для надання Кабміном відповідей. "Вівторок - тільки 7 день, тому для того, щоб потім у нас не було різного роду тлумачень, будь ласка, нехай Верховна Рада прийме рішення, але якщо йти за регламентом, то треба було б його дотримуватися, тобто тоді після вівторка (2 березня ) визначати день, коли розглядати це питання ", - сказав Литвин.
Водночас, він зазначив: "Розгляду цього питання уникнути не можна, з огляду на ті обставини, що підписи не відкликаються (йдеться про підписи народних депутатів України під проектом постанови про висловлення недовіри уряду України)". Говорячи про те, чи існує на сьогодні коаліція в парламенті, він зазначив, що не треба виносити "на сміх всій Україні" дане питання. За його словами, підтвердження того, що коаліція існує буде ситуація, в якій уряд внесе проект бюджету на 2010 рік, а коаліція за нього проголосує.
У числі іншого Литвин зазначив, що днями вийшла постанова уряду про виділення місту Києву 500 мільйонів гривень зі стабілізаційного фонду. "За рахунок яких коштів це зроблено?", - запитав він. "Ми ж якась серйозна держава, тож давайте про це серйозно говорити", - додав спікер.
Тим часом, перший заступник голови ВР, регіонал Олександр Лавринович під час погоджувальної ради зауважив, що, відповідно до Регламенту ВР, питання щодо резолюції про недовіру Кабінету міністрів чітко виписаний, і для його розгляду необхідно чітко дотримуватися певної процедури. Водночас, перший віце-спікер додав, що якщо фракція БЮТ наполягає на розгляді самого питання про відставку уряду, а не резолюції недовіри, то "це можна зробити завтра (2 березня)". "Досить заяви прем\'єр-міністра, і вона (заява про відставку) буде розглянута", - зазначив Лавринович.
Фракція БЮТ на раді ВР зажадала розглянути питання про відставку уряду саме 2 березня. Лідер фракції БЮТ Іван Кириленко в ході ради зазначив, що зазвичай у вівторок явка депутатів у ВР є найбільшою, і це питання цілком може бути розглянуте. "Ми вимагаємо розглянути це питання завтра невідкладно", - сказав Кириленко. За словами лідера фракції БЮТ, тим самим парламент міг би завершити період невизначеності в діяльності органів виконавчої влади і формування нової коаліції. "Голосування за відставку - це, по суті, нова коаліція. І потім не потрібні ні списки, нічого", - сказав він, зазначивши, що ті сили, які проголосують за відставку уряду, і візьмуть на себе відповідальність за подальшу ситуацію в країні.
Проте, лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко не підтримав ініціативу БЮТ щодо розгляду питання про відставку уряду 2 березня. Під час ради він висловив думку, що відповідна ініціатива без узгодження з іншими членами коаліції "є дивною". "Для мене дуже дивно звучить, тому що у нас є офіційне звернення фракції щодо того, як утримати коаліцію. Замість цього, ви (БЮТ) самі без узгодження з іншими учасниками коаліції пропонуєте зробити це у вівторок (2 березня). При тому, ви (БЮТ) ініціюєте сьогодні на 13:00 раду коаліції. Тоді, мені здається потрібно вчинити так, о 13:00 - рада коаліції, в 17:00 - рада фракції, після цього ми приймемо остаточне рішення ... Якщо є логіка, то необхідно діяти саме так, а не порадившись із фракцією, я цю позицію не підтримую ", - сказав Мартиненко.
Голова фракції Блоку Литвина Ігор Шаров, у свою чергу заявив, що його фракція визначиться, чи буде голосувати за відставку уряду Юлії Тимошенко, завтра, 2 березня. "Питання дуже непросте і завтра фракція збереться о 9:30 на своєму засіданні і ми саме з цього питання вже завтра приймемо відповідне рішення. Поки що остаточного рішення у нас немає. Але воно буде завтра", - зазначив Шаров.
У фракції КПУ до ухвалення рішення про дату розгляду резолюції про недовіру Кабміну запевнили, що питання щодо відставки уряду має бути вирішене у Верховній Раді цього тижня. "Відкладати його не можна, тому що за цим стоїть те, що практично у нас почнеться саботаж у структурах управління", - заявив під час погоджувальної ради лідер фракції КПУ Петро Симоненко. За його словами, переважна більшість голів держадміністрацій є прихильниками певних політичних сил, ідеологія яких відрізняється від ідеології сьогоднішніх переможців. "Тому потрібно терміново приймати рішення, і Верховна Рада не повинна бути заручницею чергових розбірок кланів після виборів. Я пропоную це питання вирішити на цьому тижні", - зазначив Симоненко.
Нагадаємо, сьогодні прем\'єр-міністр Юлія Тимошенко вимагає, щоб Рада розглянула питання про відставку уряду завтра, 2 березня. Водночас, фракція ПР виступила за розгляд цього питання 3 березня. Раніше, 24 лютого Тимошенко заявила, що у Партії регіонів немає достатньої кількості голосів для відставки уряду.
Депутати від фракції ПР Олександр Лавринович, Єфремов і Олена Лукаш 24 лютого перереєстрували в Раді доопрацьований законопроект № 6098 Про відповідальність Кабінету міністрів, що передбачає висловлення недовіри уряду і його відставку.
27 лютого у ПР заявили, що у фракції НУ-НС є 45 депутатів, готових проголосувати за відставку уряду Юлії Тимошенко.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає