Держсекретар США Гілларі Клінтон не прийняла пропозицію президента Аргентини Крістіни Фернандес де Кіршнер виступити посередником у суперечці між Буенос-Айресом і Лондоном про статус Фолклендських островів.

Про це 2 березня повідомляє Agence France-Presse.

За словами Клінтон, Вашингтон не може змусити дві країни сісти за стіл переговорів, однак виступає за мирне вирішення суперечки. Держсекретар при цьому пообіцяла, що США продовжуватимуть закликати дві сторони домовитися, проте ніяких інших дій робити не мають наміру.

Як зазначає Associated Press, таким чином США зробили дипломатичний крок у бік свого найближчого союзника - Великобританії, яка виступала проти того, щоб американська сторона брала на себе функції арбітра в цій суперечці. До того ж, США завжди визнавали суверенітет Сполученого Королівства на території спірних островів.

Нагадаємо, звернення до США - не перша спроба Аргентини залучити третю сторону в суперечці з Лондоном. 24 лютого Буенос-Айрес звернувся з проханням втрутитися в цей конфлікт до генсека ООН Пан Гі Муна. Він, у свою чергу, привітав заявлені наміри Аргентини вирішити суперечку мирним шляхом, однак ніяких подальших дій з боку ООН не було.

Конфлікт навколо островів, які Великобританія називає Фолклендськими, а Аргентина - Мальвінськими, загострився після того, як 22 лютого 2010 Лондон оголосив про початок на острівному шельфі робіт з видобутку нафти. У відповідь на цю заяву президент Аргентини прийняла постанову про посилення контролю за перевезенням до островів морських вантажів: тепер кожне вантажне судно, що йде до Фолклендів, має отримати від Аргентини спеціальну ліцензію, повідомляє Кореспондент. 

Фолклендські острови розташовані у південній Атлантиці, в 500 кілометрах від узбережжя Аргентини. Великобританія контролює їх з 1833 року. У 1982 році Аргентина спробувала захопити острови, що призвело до збройного конфлікту між двома країнами, в якому загинули 649 військовослужбовців з аргентинської сторони і 255 - з британської. 
Британці здобули перемогу і продовжують тримати острови під своїм контролем. У Великобританії тріумф у війні значно зміцнив позиції прем\'єр-міністра Маргарет Тетчер.

Аргентина і Великобританія відновили дипломатичні відносини в 1990 році, але Буенос-Айрес продовжує вважати острови своїми. Аргентинська сторона заявляла, що не буде знову застосовувати силу для вирішення конфлікту.