Землетрус магнітудою 8,8, що відбувся в суботу в Чилі, скоротив тривалість земної доби приблизно на 1,26 мільйонних часток секунди і зрушив земну ось на вісім сантиметрів, стверджують вчені з Лабораторії реактивного руху НАСА.
Підземні поштовхи магнітудою 8,8 були зафіксовані в Чилі в суботу в 03.34 за місцевим часом в 115 кілометрах на північ від міста Консепсьйон, на глибині 55 кілометрів. Найбільш постраждалими вважаються райони Мауле і Біо-біо. За останніми даними, жертвами трагедії стали 723 людини, 19 числяться зниклими без вісті, більше 500 поранені.
Розрахунки, які провів співробітник ЛРД Річард Гросс (Richard Gross) і його колеги, показали, що землетрус скоротив тривалість дня на 1,26 мікросекунди. Крім того, земна вісь зрушилася на 2,7 мілліарксекунд (близько 8 сантиметрів), йдеться в повідомленні НАСА.
Вчені також використовували ті ж самі математичні моделі, щоб визначити наслідки іншого землетрусу - Суматранський землетрусу 2004 магнітудою 9,1, який викликав найбільш руйнівний в історії людства цунамі. Як виявилося, то землетрус скоротив тривалість дня значно сильніше - на 6,8 мікросекунди, але зрушило земну ось трохи менше - на 2,32 мілліарксекунди (близько 7 сантиметрів).
Гросс зазначає, що більш слабкий вплив землетрусу 2004 року на земну ось пояснюється його відносною близькістю до екватора, а також тим, що його вогнище був ближче до поверхні, повідомляють РІА Новини.
Вчені підкреслюють, що їхні розрахунки будуть уточнюватися по мірі одержання нових даних про чилійському землетрусу.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає