Президент України В.Янукович 5 березня в Москві торкнеться питання газових угод. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час перебування в Брюсселі в інтерв\'ю BBC.

"Що стосується ціни на газ, вона повинна бути справедливою для України. А в цілому, безумовно, це питання можна і потрібно розглядати у великому комплексі питань, які стосуються постачання газу. Це і питання створення газотранспортного консорціуму, це і доступ України до газових родовищ російським і середньоазіатським, це й участь України в будівництві нових газогонів, які, до речі, йдуть в обхід України. Тобто, ми бачимо, що Україна повинна бути повноцінним партнером у всіх газових питаннях з партнерами - Росією і Євросоюзом", - сказав він.

В.Янукович також сказав, що головна мета, яку Україна ставить перед собою, - це надійна поставка газу через територію країни в необхідних обсягах. Тому на його думку, Україна може в найближчій перспективі прокачувати близько 200 млрд куб. м газу в Європу, сьогодні Україна не прокачує і 100 млрд. За словами Президента, відповідь на це питання полягає в об\'єднанні зусиль постачальника газу - Росії, споживача - Євросоюзу та транзитера - України, і від цього всі три сторони виграють. В.Янукович також висловив думку, що Україна повинна отримати стабільні поставки в цих обсягах, це і буде наш національний інтерес. Таку думку висловив Президент, говорячи про свої плани щодо модернізації газотранспортної системи України.

20 лютого, за ініціативою російської сторони, відбулася телефонна розмова Президента Росії Д.Медведєва з новообраним Президентом України В.Януковичем, обмінявшись думками про перспективи двосторонньої взаємодії, вони домовилися про проведення в першій декаді березня 2010 р. візиту Президента України до Москви.

Нагадаємо, перед другим туром президентських виборів, наприкінці січня ц.р., В.Янукович заявляв про намір переглянути десятирічний газовий контракт з Газпромом і повернутися до контракту 2004 р., коли газ був в Україні по 49 дол. за тис. куб. м. В.Янукович також заявляв, що при перегляді газового контракту готовий реанімувати його і розділити з Росією і Європою управління газотранспортною системою, повідомляє РБК Україна.

У свою чергу, заступник голови правління компанії "Газпром" Валерій Голубєв заявляв, що компанія в перспективі не виключає можливості розширення газотранспортної системи України.

Відзначимо, що в Міністерстві економіки України заявляли, що з боку міжнародних фінансових організацій (Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку) для реалізації першого етапу проекту реабілітації газотранспортної системи України планується залучити близько 1,5 млрд дол.