Верховну Раду України закликають захистити статус української мови як єдиної державної. Відповідний законопроект «Про мораторій на внесення змін до законодавства України, що ведуть до погіршення умови функціонування української мови» (регістр. №6129) зареєстрований у парламенті народним депутатом від фракції «Наша Україна - Народна самооборона» Ярославом Доджиком.
Народний депутат пропонує встановити мораторій на будь-які законодавчі зміни, які ведуть до погіршення умов функціонування української мови на території України.
«Ухвалення законопроекту необхідне, враховуючи потребу ліквідації наслідків систематичної політики знищення української мови і культури, яка велася різноманітними окупаційними режимами на території України», - сказано в пояснювальній записці до проекту.
Автор законодавчої ініціативи серед погіршень умов функціонування мови називає: перегляд убудь-якій формі статусу української мови, як єдиної державної в розумінні статті 10 Конституції України; встановлення привілейованих умов порівняно з українською мовою для використання мов національних меншин або іноземних мов; дискримінація особи на грунті використання української мови, як мови професійного й особистого спілкування, повідомляє «ЛІГА».
За словами народного депутата, під час проведення виборчої кампанії були помітні «спроби зовнішніх і внутрішніх сил провести ревізію політики, направленої на подолання наслідків тоталітарного минулого». «Такі спроби позначаються в спробах надати привілейований стан мовам інших держав на території України, які, безумовно, використовуються зовнішніми деструктивними силами і ведуть до поглиблення розколу української держави і українського народу, до політичної нестабільності», - зазначає в пояснювальній записці Джоджик.
Нагадаємо, раніше лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявив, що Україна ратифікувала Європейську хартію регіональних мов, «яка передбачає застосування російської мови в Україні в діловодстві, в медицині, в судочинстві і у всіх регіонах там, де є необхідність, вона застосовуватиметься». «І у всіх регіонах, там, де є необхідність, вона застосовуватиметься, тобто права російськомовного населення не будуть ущемлені. Для цього буде прийнятий відповідний законопроект, який імплементуватиме Європейську хартію», - додав лідер Партії регіонів, повідомляє «ForUm».
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає