У Луганську завершено розслідування обставин вибуху в міській лікарні номер 7, що стався 18 січня. Як передає 9 березня УНІАН, спеціальна комісія встановила, що причиною вибуху стало не тільки необережне використання кисневого балона, але і порушення технологій при його виготовленні і заправці.

У луганському Держгірпромнагляді уточнили, що в конструкції будинку, що вибухнув балона був використаний неприпустимий матеріал, з-за якого контакту з киснем стався спалах і вибух газокисневого суміші. Крім того, в балоні разом з киснем містився газ з високим вмістом вуглецю, а при заправці ємності було допущено грубе порушення технології: не був проведений скидання в атмосферу залишкового тиску газу і промивка балона.

Що стосується експлуатації балона, то і тут, згідно з висновками комісії, були допущені численні порушення. Так, балони використовувалися безпосередньо в реанімаційних відділеннях лікарні, в той час як за правилами безпеки це категорично забороняється. Більше того, до обслуговування балонів були допущені особи, які не мають належної кваліфікації.

З огляду на проведене розслідування, Держгірпромнагляд звернувся до прокуратури з проханням встановити постачальників кисневих балонів і притягнути їх до відповідальності за допущені порушення, що спричинили смерть людей.

Нагадаємо, в результаті вибуху в луганській міській лікарні загинули 16 людей, ще кілька отримали поранення, повідомляє lenta.ru. За фактом НП порушено кримінальну справу за статтею "недбалість".