Держдума Росії прийняла в третьому читанні урядовий закон про продовження тимчасової заборони на клонування людини.
Документ передбачає, що до набрання чинності федерального закону, який встановлює порядок використання технологій клонування для клонування людини, вводиться тимчасова заборона на цю дію.
Документ, що вносить зміни до статті 1 закону "Про тимчасову заборону на клонування людини", в той же час не забороняє клонування організмів в інших цілях. Йдеться про можливість клонування клітин і організмів у науково-дослідницьких цілях, клонування органів для трансплантації та тварин. Мораторій на клонування закінчився 23 червня 2007, а сам закон був прийнятий в 2002 році.
Клонування до цих пір є предметом серйозної дискусії в суспільстві з точки зору етики. Технологія клонування людини поки що остаточно не розроблена, а його прихильники стикаються з безліччю юридичних, етичних та релігійних проблем.
Наука не готова
Як раніше нагадала перший заступник керівника фракції "Єдина Росія", заслужений лікар РФ Тетяна Яковлєва, зараз майже у всіх країнах введена заборона на клонування людини. І ця пересторога, на її думку, цілком зрозуміла.
Депутат зазначила, що у клонування людини з практичної точки зору є два призначення - репродуктивне клонування для отримання потомства (особливо актуально для безплідних людей) та отримання ембріональних стовбурових клітин, лікування хвороб і пересадка органів. Однак Яковлева визнала, що поки що міркування про користь клонування носять більше теоретичний характер, тому що немає точних наукових даних.
Експерт впевнена, що проводити зараз експеримент з клонування людини - абсолютно безвідповідальний крок, тому що "сучасний рівень розвитку науки до цього не готовий", а "досліди з клонування тварин показали, що в більшості випадків виявлялися різні аномалії розвитку".
Другий Жириновський
Лідер ЛДПР Володимир Жириновський, навпаки, виступає за скасування заборони на клонування людей і пропонує клонувати геніїв.
Клонувати треба розумних людей, талановитих, повинна бути база даних клонованих особистостей. Ми повинні мати нових Ейнштейнів, Курчатова, Ціолковського, Єсеніна, Пушкіна, упевнений Жириновський.
Він заявив, що буде радий, якщо зможе клонувати самого себе. На його думку, "це буде добре, це буде на користь для нації".
Жириновський додав, що ЛДПР буде домагатися скасування заборони на клонування.
Історія питання
Поняття "клонування" походить від грецького слова "гілочка, втеча, нащадок" і позначає точне відтворення будь-якого об\'єкта деяка кількість разів. Об\'єкти, отримані в результаті клонування, називаються клоном, причому як кожний окремо, так і весь ряд.
Поки технологія клонування людини не відпрацьована, виникає ряд теоретичних і технічних питань. Одним із найефективніших методів клонування виявився метод "переносу ядра". Саме він був застосований для клонування в 1997 році вівці Доллі у Великобританії, яка прожила шість років.
На думку вчених, ця техніка з усіх існуючих на сьогодні найбільш підходить для того, щоб по ній приступити безпосередньо до розробки методики клонування людини.
Більш обмеженим і проблематичним виглядає метод партеногенезу, в якому индуцируется (штучно викликається) розподіл і зростання незаплідненої яйцеклітини. На думку експертів, навіть якщо цей метод буде реалізований, він дозволить говорити тільки про успіхи в клонуванні індивідів жіночої статі, повідомляють РІА Новини.
Так звана технологія "розщеплення" ембріона, хоч і повинна давати генетично ідентичних між собою індивідів, не може забезпечити їх ідентичності з "батьківським" організмом, і через це технологією клонування не вважається і як можливий варіант не розглядається.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає