Голова Верховної Ради України Володимир Литвин оголосив про формування коаліції "Стабільність і реформи". Коаліція сформована на основі фракцій Партії регіонів, КПУ, Блок Литвина і окремих народних депутатів. До коаліції увійшли 235 депутатів.

В.Литвин оголосив перерву в роботі ВР для проведення зборів коаліції до 11:00.

Раніше фракція НУ-НС офіційно оголосила, що буде в опозиції до новоствореної коаліції. Про це на брифінгу у Верховній Раді заявив голова фракції НУ-НС Микола Мартиненко, передає кореспондент РБК-Україна. "Сьогодні ми побачимо створення коаліції у неконституційний спосіб з залученням окремих депутатів, яких не вистачає трьом фракціям до 226 голосів. Ми у цей сценарій не граємо, фракція вважає цей сценарій неправильним і ми готовимо подання до Конституційного суду України. НУ-НС офіційно оголошує, що ми будемо в опозиції", - сказав він.

Як повідомлялось, закон "Про внесення змін до закону України "Про регламент Верховної Ради України" надрукований сьогодні в офіційному виданні "Голос Україна".

Зокрема, в законі йдеться про те що, ВР постановляє внести зміни до ст. 61 регламенту ВР, затвердженого законом України "Про регламент Верховної Ради України" від 10 лютого 2010 р. №1861 - VI, виклавши її в такій редакції "ст. 61. Порядок утворення коаліції депутатських фракцій у ВР.

1. Коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді - це сформоване за результатами виборів і на основі узгоджених політичних позицій та на засадах, встановлених Конституцією України і цим Регламентом, об\'єднання депутатських фракцій, народних депутатів, до якого входить більшість народних депутатів від конституційного складу ВР.

2. Коаліція формується протягом 1 місяця з дня відкриття першого засідання новообраної ВР, або протягом одного місяця з дня припинення діяльності попередньої коаліції.

3. Коаліція формується після проведення депутатськими фракціями консультацій, після цього укладається угода про коаліцію, в якій фіксується узгодженні політичні позиції. До коаліційної угоди додається список народних депутатів, які сформували коаліцію з особистими підписами народних депутатів. Такий список є невід\'ємною складовою коаліційної угоди".

Цей закон набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, напередодні Президент України Віктор Янукович підписав закон "Про регламент Верховної Ради України". Підписання відбулося після зустрічі В.Януковича з лідерами парламентських фракцій, повідомляє РБК Україна.

Днем раніше 9 березня ВР прийняла в цілому закон "Про затвердження змін в статтю 61 закону України "Про регламент Верховної Ради України" (щодо порядку створення коаліції депутатських фракцій)". За відповідне рішення проголосували 235 депутатів з 417 зареєстрованих в залі.