Учені встановили, що діти успадковують від кожного зі своїх батьків у середньому по 30 генетичних мутацій у своїй ДНК, що в два рази менше, ніж вважалося досі, повідомляється в статті дослідників, опублікованій в онлайн випуску журналу Science. 

"Швидкість появи мутацій в ДНК можна порівняти зі швидкістю ходу годинника: кожен раз, коли цокає стрілка цього годинника, іншими словами коли відбувається мутація, по суті, утворюється новий генетичний варіант ДНК людини і нам дуже важливо знати" швидкість цокання "цього годинника", - сказав професор Лінн Йорді (Lynn Jorde), провідний автор дослідження, слова якого наводить прес-служба Університету Юти.

Згідно багатьом медичних досліджень, такі мутації виявляються нешкідливими для здоров'я дітей, проте в деяких, щодо рідкісних, випадках вони можуть призвести до розвитку важких хвороб. Досі вчені вважали, що кожен з батьків, у середньому, передає своєму нащадку 75 мутацій, так що у нього, у результаті, в геномі виявляється 150 мутацій.

Автори дослідження впевнені, що інформація, яку можна отримати, досліджуючи геноми членів сімей, при зіставленні з інформацією про їх оточенні та їх даних про здоров'я, може бути використана як основа для медичного аналізу кожної окремої людини в майбутньому.