Депутати Верховної Ради України, які є членами Української народної партії, не мають наміру брати участь у роботі можливих опозиційних урядів. У БЮТ все ще сподіватися об\'єднати "демократичні сили" в парламенті і зробити об\'єднану опозицію.
"Українська народна партія буде не грати в тіньові уряди, а намагатися змінити ситуацію в Україні на краще, пропонуючи рішення, які є альтернативними до урядових", - процитувала прес-служба УНП заяву депутата від фракції НУ-НС, лідера партії Юрія Костенка, озвучену ним в ефірі 5 каналу.
За словами Костенка, члени УНП намагатимуться впливати на політику Кабінету міністрів, ініціюючи власні законопроекти. "Азаров під час свого виступу виголошував тези, які багато в чому збігалися з програмою кандидата від УНП на президентських виборах - про підтримку національного виробника, про принципово іншу політику щодо українського села, про податкову реформу та податкові канікули", - наголосив Костенко.
Для реалізації таких завдань, зазначив він, члени УНП вже напрацювали відповідні проекти законів. При цьому депутат додав, що партія має намір працювати в опозиції до чинного Кабміну і вважає за доцільне функціонування декількох опозицій в Раді.
Нагадаємо, що УНП представлена в Раді 6 депутатами. Минулого тижня партія пропонувала "національно-патріотичним силам" почати переговори з формування правої опозиції для захисту національних інтересів і завоювань національної демократії в Україні. Зокрема, партія заявила про "неучасть у так званій демократичній опозиції Юлії Тимошенко, враховуючи її антиукраїнську діяльність на посаді прем\'єр-міністра України, а також деструктивну співпрацю БЮТ з Партією регіонів у парламенті, що призвело до припинення діяльності демократичної коаліції в 2008 році".
УНП у своїй заяві наголосила: "Неодноразові спроби БЮТ спільно з Партією регіонів узурпувати владу шляхом внесення змін до Конституції і закріплення так званої двопартійної квазідемократії, спроби переглянути мовне законодавство, піддавши сумніву державний статус української мови, грубе нехтування національними інтересами в енергетичній сфері, ігнорування коаліційної угоди, а також провальна економічна політика не дають можливості розглядати БЮТ та її лідера як єдиного представника національної опозиції".
Також у документі УНП вкотре заявила про неучасть депутатської партійної групи УНП у новій коаліції, оскільки "принципи її формування не відповідають нормам чинної Конституції, а отже, поставлено під сумнів легітимність новосформованого уряду".
"Їм потрібно розбити опозицію"
Тим часом, лідер Народної самооборони Юрій Луценко минулого тижня також в ефірі 5 каналу заявив, що всі політичні сили, які оголосили себе опозицією, повинні об\'єднатися. "Не може бути десять опозицій! Вірніше, може, але це неефективно, це призведе до того, до чого привели сьогоднішні президентські вибори", - сказав екс-міністр внутрішніх справ. За його словами, регіонали вже сконцентрували у своїх руках всю повноту влади в Україні: "Вони контролюють Генеральну прокуратуру, МВС, СБУ, суди (через контроль за Вищою радою юстиції), більшість центральних телеканалів українського телебачення, Національний банк, Кабінет міністрів і більшість у Верховній Раді.
"Але у них є ще одна робота - їм потрібно розбити опозицію, роздробити її. Саме тому сьогодні відбувається вся ця смішна і гірка катавасія, коли один за одним люди оголошують себе опозиціонерами, а між собою не хочуть спілкуватися. Це найгірша ситуація для нас, демократів, і найкраща - для Януковича. І стимулювати цю ситуацію буде саме Янукович, він призначатиме улюблених опозиціонерів і саме їм буде показувати контрольоване телебачення", - переконаний Луценко.
Водночас, він заявив, що щоразу, коли опозиція об\'єднувалася, вона перемагала. "Це показує приклад 2000 року, коли за одним столом зібралися комуністи, соціалісти, Наша Україна і БЮТ", - сказав політик. "Як тільки вони сіли за цей круглий стіл, почалися серйозні акції непокори режиму Кучми. Як тільки вони роздрібнилися - ця хвиля закінчилася. Коли знову зібралися під помаранчеву революцію, то знову виграли", - сказав Луценко.
Саме тому він вважає, що сьогоднішні опозиціонери повинні знову сісти за стіл переговорів. "Повинні! Якщо вони - відповідальні політики, а не маріонетки в руках нинішньої влади. Повинні сідати, навіть якщо багато неприємного наговорили один одному. Але поки таких бажань немає ні з однієї сторони", - зауважив він. "Думаю, що мені знову доведеться бути тим містком, який буде просити, переконувати, примушувати різні гілки з\'єднуватися. Народна самооборона виникла тоді, коли моїм особистим завданням було змусити взятися за руки Ющенка та Тимошенко. І ми тоді перемогли. Як тільки вони роз\'єднались - ми знову програли. Сьогодні саме цей сепаратизм, неоголошена, але спровокована війна Ющенка проти Тимошенко привела до влади Януковича", - сказав Луценко.
Надію на формування об\'єднаної і конструктивної опозиції раніше висловив і голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов. "Коли представники помаранчевого напряму були при владі, то вони також старанно штовхалися ліктями один з одним. Сьогодні вони перейшли в опозицію, і мене дивує, що нічого не змінилося - вони в опозиції продовжують посилено штовхатися ліктями. Мені здається, якщо вони не об\'єднаються, то це буде карикатурна опозиція, і це буде не на користь нашої держави", - сказав Єфремов, додавши, що опозиція - це теж частина влади, і вона повинна бути конструктивною.
Тіні Януковича
Нагадаємо, 9 березня Блок Юлії Тимошенко разом з громадським рухом Народна самооборона і ще трьома політсилами об\'єдналися в опозицію. 11 березня, в день створення нового Кабміну, БЮТ офіційно оголосив про перехід в опозицію і про формування опозиційного Кабміну - "уряду майбутнього". Тимошенко цього дня визначила вісім головних пріоритетів діяльності свого опозиційного уряду, а також заявила, що її дух завжди перебуватиме в парламенті, незважаючи на відсутність у неї депутатського мандата. Новий уряд на чолі з Азаровим вона назвала нелегітимним.
Пізніше член фракції БЮТ Сергій Міщенко заявив, що оголошення про формування опозиційного уряду буде зроблено не раніше, ніж через два тижні. Він пояснив це тим, що протягом цих двох тижнів буде проведено переговори з іншими політичними силами у ВР, які також мають намір перейти в опозицію, щодо формування єдиного уряду і об\'єднаної опозиції. За словами депутата, якщо буде сформовано об\'єднану опозицію, то уряд буде формуватися не тільки з представників БЮТ, але і з представників НУ-НС. "Зараз ми ведемо консультації для такого об\'єднання. Якщо цього не відбудеться, зрозуміло, що опозиційний уряд буде створено тільки з опозиційної фракції БЮТ", - сказав він. Луценко ж минулого тижня запевнив, що Тимошенко не буде прем\'єром опозиційного уряду
Тим часом, депутат Ради від НУНС Арсеній Яценюк також заявив про перехід в опозицію та формування власного уряду. Він зазначив, що має намір представити свій опозиційний уряд через два тижні. У БЮТ при цьому зауважили, що Янукович прагне мати "кишенькову опозицію" на чолі з Яценюком, повідомляє Кореспондент.
11 березня лідер фракції НУ-НС у Верховній Раді Микола Мартиненко заявив, що фракція перейшла в опозицію до новоствореної коаліції, але не вся. Депутатська група За Україну!, що входить до складу фракції НУ-НС, не збирається брати участь у формуванні опозиційних урядів з фракцією БЮТ або з прихильниками Арсенія Яценюка.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає