Виявилось, вона так і не набула чинності, причому через самих же позивачів - представників Ради автомобілістів України, - чиї вимоги частково задовольнив суд, пише "Сегодня".
В кінці лютого вони подали заяву про апеляційне оскарження вердикту. "Те рішення було соломоновим. Заборона на "Візиря" діяла б тимчасово, адже суд просто закликав главу МВС або Кабмін видати розпорядження, щоб документально провести використання приладу міліцією для фіксації порушень ПДР, - каже один з позивачів, юрист Тетяна Чурікова. - Суд не дозволив нам провести експертизу "Візиря" і довести, що він недосконалий (приписує порушення не тій машині; стверджує, що заправка їде із швидкістю 60 км на годину - ред.). Ми домагатимемося повної заборони".
У ДАІ кажуть, що ніяких вказівок згори про заборону користуватися "Візирем" до них не надходило. "Як працювали, так і працюємо. Але якщо людина порушила ПДР, зупиняємо авто і складаємо протокол, а не як раніше, заочно штрафуємо", - роз\'яснив Олександр Дармостук, представник прес-служби ДАІ Київської області.
Проте, ймовірно, "Візиря" перевірять. "Якщо він викликає нарікання, то його треба вдосконалити", - вважає нардеп-"регіонал" Дмитро Шенцев, заступник голови комітету ВР з питань забезпечення правоохоронної діяльності.
Довідка. Пристрій "Візир"
Пристрій "Візир" фіксує стан руху на дорогах. Працює камера в двох основних режимах: контроль руху з вимірюванням швидкості і контроль ситуації на дорогах без вимірювання швидкості. До приладу "Візир" інспектор ДАІ фіксує максимальний рівень дозволеної швидкості, якщо встановлена норма перевищується, то пристрій робить фотознімок або починається відеозапис. У пам\'яті апарата "Візир" прописується дата, час, швидкість, дані про автомобіль. Також прилад має функцію фіксації, наприклад, місця ДТП. Дані матеріали зйомок зберігаються в спеціальному архіві для подальшого розгляду справи про порушення водієм автомобіля ПДР.
Пристрій "Візир" виробляє в Санкт-Петербурзі компанія "Ольвія". Вартість одного апарату в Росії становить близько 2,8 тис дол. Візуально "Візир" нагадує звичайний ручний радар, який визначає швидкість руху автомобіля. Прилад забезпечує фіксацію інформації про дату, час і швидкість руху автомобіля (похибка - 2 км/год). Активно закуповувати "Візирів" департамент ДАІ почав у 2008 році. До осені у нього вже було 90 приладів, а до кінця року було куплено ще 350 приладів на 6 млн грн., повідомляє newsru.ua.
Адвокати Національної правової палати вважають, що пристрій "Візир" не відповідає вимогам законодавства України. Технічні можливості приладу не дозволяють застосовувати його інспектору ДАІ як винятковий доказ правопорушення. Вони підкреслили, що при фіксації правопорушення інспектор зобов\'язаний зупинити порушника, встановити його особу і скласти протокол, вислухавши його пояснення.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає