Перша короткострокова програма реформування економіки вийде зі стін Кабінету Міністрів уже за тиждень. Про це заявив у ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко.


"Короткострокова програма - орієнтовно на 100 днів. Нею займаюся я і відповідні доручення дані Мінекономіки. Я вважаю, за тиждень програма буде готова повністю", - наголосив С.Тігіпко, повідомляє Укрінформ. 

За словами урядовця, середньостроковою програмою, розрахованою на 2-3 роки, нині займається спеціально створений Президентом комітет, а за кілька днів до цієї роботи долучиться уряд. Сама ж програма буде розроблена орієнтовно за місяць.

Як наголосив С.Тігіпко, реформування економіки сьогодні є не лише бажанням нової влади, а й нагальною потребою, від якої, в тому числі, залежить можливість отримання кредитів від міжнародних організацій. Десятивідсотковий дефіцит українського бюджету мало чим відрізняється від 12% дефіциту в Греції, яка сьогодні є епіцентром потрясінь у Європейському Союзі. "У нас ніколи не було такої поганої ситуації. Дохідна частина бюджету - 950 млрд грн, а ми вже недобрали 101 млрд. Нам уже зараз треба думати, інакше будуть колосальні проблеми в Україні. Треба робити те, що вже зробили всі країни Східної Європи. Треба робити реформи і терпіти рік, два, три..." - наголосив віце-прем'єр-міністр.

До короткострокової програми увійдуть такі напрямки, як складання ефективного Держбюджету, створення сприятливого банківського клімату та залучення інвесторів. У тому числі йтиметься про переорієнтацію банківської сфери з формування резервів на кредитування економіки. "Дуже багато проблемних кредитів, і під них банки змушені формувати резерви", - зауважив С.Тігіпко.

Очікується збільшення тарифів на газ та комунальні послуги, "але це буде переважно для багатих. Ми все зробимо, щоб бідні не постраждали", наголосив він.

Передбачає С.Тігіпко і пенсійну реформу. При цьому, за його словами, уряд не планує збільшувати вік виходу на пенсію, враховуючи тривалість життя українців. "Обмеження віку виходу на пенсію - це останнє, що ми будемо робити... Але треба подивитися на пільгові механізми виходу на пенсію. У нас дехто в 38-40 років виходить, чи не зарано?" - наголосив він.