Печерський районний суд Києва вчора закрив усі кримінальні справи, порушені Генеральною прокуратурою і прокуратурою Києва стосовно колишнього глави Державного управління справами Ігоря Бакая. Якщо це рішення не буде оскаржене в апеляційній інстанції, Бакай уже за тиждень зможе повернутися в Україну, не боячись затримання правоохоронними органами.
Скарга захисника Ростислава Герасимова на постанови про порушення кримінальних справ щодо колишнього глави Державного управління справами Ігоря Бакая надійшла до Печерського районного суду Києва 10 лютого. Герасимов зажадав скасувати всі постанови Генпрокуратури (ГПУ) і прокуратури Києва, зокрема, про арешт рухомого і нерухомого майна, речей, грошових коштів і цінних паперів Ігоря Бакая, а також майна його дружини і тестя – Наталії Бакай і Василя Козицького.
Перше засідання за новою скаргою Ростислава Герасимова відбулося 18 лютого, проте представники Генпрокуратури, на відміну від представників прокуратури Києва, на нього не з\'явилися. ГПУ проігнорувала і всі подальші засідання – всього через нез\'явлення сторони обвинувачення головуюча на процесі суддя Наталія Квасневська переносила засідання чотири рази. І лише через півтора місяці – 22 березня – до суду надійшов лист за підписом заступника генпрокурора Віталія Щоткіна, у якому йшлося, що розгляд кримінальних справ знаходиться у прокуратурі Києва, у зв\'язку з чим ГПУ «доручає їй брати участь у судовому процесі». Цей лист дав суду підстави приступити до вивчення матеріалів справи, а слухання перейшло у закритий режим.
На засіданні суду 23 березня, на якому інтереси Бакая представляв Роман Кравчук, суддя Квасневська зачитала рішення і, перераховуючи всі постанови прокуратури, вона кожного разу говорила «скасовано» і кілька разів зазначила, що вважає порушення справ необґрунтованим. Всього таких постанов було приблизно 20.
Згідно з законом, після того, як всі рішення щодо порушення кримінальних справ стосовно Бакая були скасовані, у прокуратури є сім днів, щоб подати апеляцію. Інакше вже за тиждень у правоохоронних органів не буде претензій до колишнього глави ДУСі, і він зможе повернутися в Україну, не побоюючись переслідувань.
Утім, поки невідомо, чи має намір Бакай повертатися до України. Так, екс-міністр внутрішніх справ Микола Білоконь, який теж залишив межі країни у 2005 році і наразі перебуває в Росії, заявив, що Бакай успішно займається бізнесом відразу у кількох напрямах, є акціонером кількох компаній і живе разом із сім\'єю на Рублівці, повідомляє «ForUm».
Навесні 2005 року стосовно Бакая були порушені справи за ч. 2 ст. 364 і ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу («перевищення влади» і «зловживання службовим становищем»). Бакай підозрювався в участі у незаконному продажі Готелю «Дніпро», Готелю «Україна», а також нерухомості Національного комплексу «Експоцентр України».
У грудні 2004 року Бакай виїхав до Росії. Його адвокати намагалися закрити справи проти нього. У 2006 році Печерський райсуд Києва виніс постанову щодо припинення розслідування справ, а у 2007 році Апеляційний суд припинив міжнародний розшук Бакая. Але у листопаді 2008 року Верховний суд скасував рішення першої і другої інстанцій.
За матеріалами «Комерсант-Україна»
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає