Вже у 2010 році тести, які будуть виноситися на зовнішнє незалежне оцінювання, планується переводити на мови національних меншин. Такі зміни вчора на засіданні Спілки ректорів вищих навчальних закладів оприлюднив міністр освіти і науки Дмитро Табачник, пише "КоммерсатЪ-Украина".
Тести будуть перекладені на мови нацменшин: кримсько-татарську, молдавську, польську, угорську, російську та румунську", - заявив міністр. Нагадаємо, згідно з наказом Міносвіти від 26 червня 2009 року абітурієнти повинні були проходити ЗНО виключно українською мовою.
- Оробець хоче, щоб Табачник при перегляді умов ЗНО враховував думку не лише ректорів, але і громадськості
- У Миколаєві побилися супротивники і прихильники Табачника
Він повідомив про інші заплановані зміни у сфері освіти.
Зокрема, за словами міністра, знання абітурієнта будуть оцінюватися за трьома складовими : результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), середнім балом шкільного атестата, перерахованому за двохсотбальною шкалою, та оцінкою ВНЗ, яка може виставлятися, приміром, за результатами співбесіди або тестування абітурієнта на професійну придатність. Торік знання абітурієнтів оцінювалися за результатами ЗНО.
"У 2010 році буде враховуватися середній бал атестату абітурієнта, обмежена кількість ВНЗ і спеціальностей, куди одночасно можна буде подати документи: не більше п\'яти ВНЗ і не більше трьох спеціальностей (чинні правила не встановлюють у цьому розумінні жодних обмежень - ред.).
При цьому Табачник визнав, що всі зазначені нововведення неможливо реалізувати в поточному навчальному році через брак часу, і запропонував ректорам під час майбутньої вступної кампанії обмежитися "невеликою модернізацією".
Потім новий очільник Міносвіти піддав різкій критиці реформи свого попередника Івана Вакарчука.
"Попереднім керівництвом міністерства не були розглянуті 1600 заяв вишів на отримання ліцензії та держакредитації, за десять місяців лежать непідписані контракти з ректорами. Абсолютизація ЗНО як методу оцінки знань - це профанація реформ", - резюмував Табачник, чим викликав бурхливі оплески.
Присутні в залі ректори ВНЗ підтримали позицію Табачника і розкритикували реформи Вакарчука. "Викликає сумнів розпорядження колишнього керівництва міністерства про підготовку бакалавра і магістра протягом трьох-чотирьох років. Які посади може займати випускник після трирічної теоретичної підготовки? А навіщо потрібна траєкторія вільного вибору? Це може стати додатковою послугою, але не обов\'язковим вибором кожного студента. Які предмети можуть обрати студенти-першокурсники?" - обурювався ректор Одеського національного політехнічного університету Валерій Малахов.
Тим часом у Національному університеті "Києво-Могилянська академія" підтримують реформи Вакарчука.
Як повідомив учора президент академії Сергій Квіт, відмова від принципів Болонської системи погіршить якість української освіти. "Відмовитися від мобільності студентів, від вільної траєкторії вибору предметів, від автономії вишів - означає відмовитися від інтеграції в європейський освітній простір. У цьому випадку у нас буде не освіта, а просто продаж дипломів", - заявив він.
Оробець хоче, щоб Табачник при перегляді умов ЗНО враховував думку не лише ректорів, але і громадськості
У свою чергу, заступник голови партії "Єдиний Центр", народний депутат Леся Оробець вважає, що міністр освіти і науки при перегляді умов зовнішнього незалежного оцінювання повинен врахувати думку педагогів, абітурієнтів, їх батьків, українських та зарубіжних експертів , а не тільки керівників частині вищих навчальних закладів. Про це повідомила прес-служба партії.
"У той же час, вчорашня нарада Дмитра Табачника з ректорами окремих вузів свідчить про бажання підмінити процедуру громадського обговорення міністерських ініціатив банальної грою в піддавки з адміністративно залежними від міністерства ректорами", - сказала вона.
Народний депутат вважає, що подібна імітація громадської експертизи суперечить інтересам держави, маскуючи не тільки істотні ризики, що загрожують освітню реформу в разі втілення планів міністра, але і масове невдоволення з боку експертного середовища і суспільства. "Зустріч, яка повинна була продемонструвати підтримку громадськістю авантюрних намірів Табачника, перетворилася на парад принизливих запевнень з боку підлеглих йому осіб у особистої відданості начальнику", - зазначила Оробець.
На думку політика, від такої зустрічі важко було очікувати іншого результату. "Ректори були зібрані напередодні підготовки бюджету та визначення квот на держзамовлення. Їм тактовно нагадали про" державне фінансування "і 700 справах з ліцензування та акредитації, які повинна найближчим часом розглянути Державна атестаційна комісія. На жаль, є трохи ректорів, які не підтримали б міністра при такій постановці питання", - зауважила депутат.
Заступник голови "Єдиного Центру" зазначила, що у міністра ще є шанс підійти до реформ в освіті дійсно професійно.
"Просто треба спробувати почути і зрозуміти, чого хочуть не тільки твої фактично підлеглі, а й представники громадськості. Звичайно, за два місяці до вступної кампанії можна тільки імітувати громадське обговорення. Тому ми закликаємо міністра відкласти стахановські методи, які в освіті несуть тільки загрози, і перенести обговорення нововведень, а нинішню вступну кампанію провести без експериментів над випускниками ", - сказала Оробець.
Багато хто від початку виступає проти призначення Табачника міністром освіти. Проти нього повстали і студенти , і деякі викладачі , і навіть деякі з його соратників, в особі, наприклад, заступника голови Адміністрації президента Ганни Герман.
У Миколаєві побилися супротивники і прихильники Табачника
Питання відповідності Табачника своєму кріслу тимчасом між собою вирішують і його прихильники, і супротивники. Так, у центрі Миколаєва 25 березня сталося зіткнення між ними, передає УНІАН.
Заявку на проведення акції проти міністра освіти і науки подали представники ВО "Свобода". Це стало відомо місцевим членам Прогресивної соціалістичної партії України, які вирішили виступити на підтримку міністра, зібравши під своїми прапорами близько 300 осіб.
Першими до будинку Миколаївської обласної державної адміністрації підійшли представники КПУ, ПСПУ, Партії регіонів і "Російського блоку". Пікетники тримали в руках плакати: "Табачник - за росіян, росіяни - за Табачника", "Отримай, фашист, Табачника!", "Помаранчева шваль, руки геть від Табачника!", "Табачник, забий осиковий кілок у фашизм!". Почався мітинг, під час якого депутати, представники вишів Миколаєва, активісти громадських організацій говорили про чесноти міністра.
Водночас біля міськвиконкому, розташованому неподалік, з іншого боку площі Леніна, зібралися представники "Свободи", за чисельністю вочевидь поступалися представникам лівих - приблизно людей 30-40.
Коли дві групи зійшлися разом, отаман місцевого козацтва вирвав з рук "тягнибоківця" плакат і розірвав його. Виникла бійка, у якій брали участь близько 20 осіб. У ході словесної перепалки з одного боку лунали вигуки: "Бандерівці!", "Фашисти!", "Худоба!". З іншого, їм у відповідь: "Комуняку - на гілляку!", "Героям - слава!".
Припинити бійку вдалося правоохоронцям: співробітники "Беркута" відтіснили представників ВО "Свобода" і відвели їхню групу до Інгульського мосту, де й відпустили.
Представників ПСПУ оточили співробітники УВС, заспокоївши пікетників.
Як розповів депутат міської ради, керівник фракції Блоку Наталії Вітренко "Народна опозиція" Дмитро Ніконов, його прихильники вважають, що погляди опонентів, представників "Свободи", "не відповідають дійсності".
"Вони хочуть зняти і відправити у відставку Табачника, тому що вони - українофоби і виступають проти української влади. Вони бояться того, що Табачник хоче зробити освіту в Україні демократичною і доступною".
"Особисто я вважаю, що Табачник припинить насильницьку українізацію нашої освіти. Думаю, що ми зробили правильно, виступивши на його захист. І в нас все вийшло. Ми хотіли не дати маргіналам висловити думку, яку не поділяє більшість миколаївців. 72% жителів області висловилися на підтримку президента Віктора Януковича. Хоча позитивно ми оцінюємо не всі його кроки, але його підтримала більшість миколаївців. І це не можна не брати до уваги", - сказав Ніконов.
Журналіст газети "Український південь", органу Миколаївської обласної організації "Народного руху України" Олександр Малицький сказав, що "був на боці" тягнибоківців", підтримував їх морально і психологічно, але більше брав участь в акції як журналіст і спостерігач. Так акції проводити не можна. Сьогоднішня дала зворотний ефект. Поле бою залишилося за "вітренківцями".
На думку представника НРУ, "Табачник призначений спеціально, щоб спровокувати безладдя. І це тільки початок, навіть не квіточки! Якщо буде потрібно, ним пожертвують, щоб заспокоїти націоналістів. Але сьогодні потрібно діяти інакше і координувати свої дії з іншими патріотичними організаціями, політичними силами", повідомляє newsru.ua.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає