Про зміни в оформленні шенгенських віз, передбачені так званим Візовим кодексом Євросоюзу, йшлося на прес-конференції, яка відбулася сьогодні у Генеральному консульстві Угорської Республіки в Ужгороді.

З журналістами зустрілися генеральні консули Угорщини в містах Ужгород та Берегове Вілмош Сіклаварі та Йожеф Бачкаї, а також генеральний консул Чеської Республіки у Львові Давід Павліта і генеральний консул Словаччини в Ужгороді Маріан Сладечек.

Вони повідомили, що з 5 квітня ц.р. набуває чинності постанова Європарламенту і Ради Євросоюзу про візи: у силу вступає т.зв. Візовий кодекс, який заміняє внутрідержавне законодавство щодо надання короткострокових віз із терміном перебування до 90 днів. Отже, короткострокові шенгенські візи із 5 квітня 2010 року оформлятимуться винятково за положеннями Візового кодексу. У консульських установах використовуватимуться нова візова заява, яку невдовзі можна буде знайти на Інтернет-сторінках згаданих Генконсульств або отримати безпосередньо в консульських відділах.

Отож із 5 квітня очікуються такі "візові" зміни:

- Всі, хто готується до поїздки в країни Євросоюзу, навіть туристи, повинні будуть з\'являтися у консульських установах для зняття відбитків пальців. Але ця вимога кодексу в угорських, чеських і словацьких представництвах в Україні поки що не вводиться, тобто реєстрацію заяв і надалі провадитимуть тут без біометричних ідентифікаторів. Крім того, в Україні не буде введено й кілька інших змін через угоду між Україною та ЄС від 1 січня 2008 р. про спрощення візового дежиму.

- Скасовуються т.зв. транзитні візи.

- Дійсними визнаватимуться тільки ті закордонні паспорти, які видані впродовж останніх десяти років.

- Для дітей, внесених у паспорти батьків, оформлятимуться окремі візи.

- Відмова кожному заявнику видаватиметься у письмовому вигляді.

- Надалі слід подавати оригінал, а не копію медстраховки /на строк подорожі плюс 15днів/.

- Віза оформлятиметься упродовж десяти днів.

- Не допускається подання старих фотографій заявника, а оформлення самої візи починається від дня сплати консульського збору.

Дипломати відповіли на запитання журналістів, а також заявили, що їхні держави підтримують амбіції України щодо безвізового режиму з Євросоюзом.

У прес-конференції взяли участь представник МЗС України в Ужгороді Галина Гороховська та керівник Ужгородської філії Інституту стратегічних досліджень Світлана Мітряєва, повідомляє Укрінформ.