Голова Верховної Ради України Володимир Литвин прогнозує подальше збільшення коаліції. Відповідаючи на запитання телеканалу "Рада", він спрогнозував, що вже наступного вівторка коаліція нараховуватиме близько 240 депутатів, повідомляє прес-служба ВРУ.

В.Литвин піддав критиці тих політиків, які, за його словами, намагаються представити рішення Конституційного Суду щодо питання легітимності формування коаліції "як ключову тему нашого життя". "Це намагання відволікти увагу людей від того економічного стану, в який завели країну, від відповідальності тих, хто у виконавчій владі безпосередньо відповідав за економічні та соціальні процеси", - сказав він.

Голова ВР висловив здивування з приводу заяв щодо "антидемократичності" та "антиконституційності" нинішньої узгодженої роботи всіх гілок влади. "Я розумію, що є сумніви. Але давайте дамо можливість Конституційному Суду підтвердити або спростувати ці сумніви", - зазначив він.

Спікер зауважив, що політики, які називають коаліцію незаконною, насправді не хочуть реальної роботи парламенту і не пропонують жодних конструктивних рішень. "Якщо щось не так, ви не згодні, напишіть заяву, складіть депутатські повноваження, і це принаймні буде мужній крок, - вважає він. - Але не можна і далі демонструвати цинізм, блюзнірство і нехлюйське ставлення до народу. Я вітав і буду вітати пропозиції щодо покращення роботи, але я категорично не сприймаю пропозиції, як заблокувати роботу".

Голова ВР нагадав, що згідно з Конституцією України і рішенням Конституційного Суду, коаліцію створюють фракції, але до її складу повинні входити не менше, ніж 226 депутатів. "Три фракції створили коаліцію, у них не вистачає людей. Разом із тим, частина депутатів з інших фракцій поставили свої підписи під коаліційною угодою. 235 уже є. Я повинен сказати, що до вівторка, за моїми прогнозами, буде десь 240. Так що у цьому поганого?", - запитав керівник парламенту.

"Якщо ми хочемо, щоб Верховна Рада була цивілізованою, бал повинні правити не фракції, а депутат повинен бути відповідальним. Не фракції повинні голосувати, а депутат, який має приймати рішення, згоден він працювати чи не згоден. Бо в іншому випадку треба, щоб фракції, які створили коаліцію, залишилися, а всі інші, які не захотіли цього зробити, повинні написати заяви, скласти мандати, не отримувати зарплату і чекати нових виборів. Я не поділяю цю абсурдну логіку. Я стою на тому, як організувати роботу Верховної Ради", - підсумував В.Литвин, повідомляє Укрінформ.