У ніч із суботи, 27 березня, на неділю, 28 березня, Україна перейде на «літній» час.
Як повідомили в Державному комітеті України з питань технічної регуляції і споживчої політики, у відповідності з постановою Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509, на території України 28 березня 2010 року о 3 (третій) годині за київським часом запроваджується літній час переведенням часової стрілки на 1 (одну) годину вперед.
Уперше перехід на «літній» час було проведено у Великобританії в 1908 р. У СРСР перехід на «літній» час уперше відбувся у 1917 році, а з 1981 року «літній» і «зимовий» час знову почав регулярно діяти.
«Літнім» часом зараз користуються понад 110 країн. Перехід з «літнього» часу на «зимовий» і навпаки вже більше 100 років відбувається практично у всіх країнах Європи й Америки. У той же час багато країн Азії живуть за єдиним часом, наприклад, не переводять стрілки годинника Японія, Китай, а також Казахстан і Киргизія.
На думку експертів, перехід на «літній» час сприяє раціональнішому розподілу електроенергії, використанню світлового дня. У низці країн дата переходу визначається з урахуванням регіональних особливостей.
До переведення годинника на «літній» час лікарі радять починати готуватися приблизно за тиждень. «Поступово намагайтеся лягати спати і вставати вранці на 20-40 хвилин раніше, ніж зазвичай. Щоб швидше заснути, прийміть увечері теплий душ, а щоб вранці скоріше прокинутися - контрастний», - радить лікар-реабілітолог Борис Скачко. «Навіть здоровим людям варто попити настойку гліду, щоб через перехід на новий часовий режим не «стрибав» тиск», - каже він.
Разом з тим, психологи зазначають, що вже через 2-3 дні настає звикання, і стан людини нормалізується, повідомляє «ForUm».
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає