Справжні бойові дії розгортаються біля приймальних комісій українських ВУЗів. Такого ажіотажу, мабуть, не очікував ніхто. Абітурієнти зі своїми батьками по кілька днів штурмують кабінети в надії на успіх. Працівники комісій, згадуючи минулий рік, говорять, що такого не пам’ятають. Головною причиною ажіотажу називають введення системи зовнішнього незалежного оцінювання знань.
Інформація від ВУЗів, який прохідний бал на ту чи іншу спеціальність, не поступала. Батьки в надії, що саме їхня дитина зможе пройти конкурс, "пхають" потенційних студентів до кількох навчальних закладів одночасно. Може де пощастить. І так роблять дев’ять з десяти батьків! Звідси і величезні черги до приймальних комісій. Особливо актуально це питання у київських, донецьких та харківських інститутах і університетах. Трапляються випадки коли у чергах абітурієнти проводять по три дні: записують номерки на руці, звіряються по списках...
Ще один цікавий момент: відмова деяких ВУЗів у пільговому вступі шкільним медалістам. Мовляв, ваша золота медаль нас не цікавить. Здавайте усі іспити, а потім ми побачимо: якщо пройдете конкурс, тоді зарахуємо, якщо ні, шукайте інші інститути.
Судячи з цього, міністерство освіти та науки України разом з керівництвом ВУЗів вирішило, що спеціалісти з вищою освітою країні не потрібні.