Канцлер Німеччини Ангела Меркель знову заявила, що не вважає за доцільне надавати Туреччині повне членство в Європейському союзі, однак запропонувала Анкарі привілейоване партнерство.

Під час офіційного візиту до Анкари Меркель зазначила, що переговори про вступ - процес, який не має кінцевої дати, і сторонам слід працювати над цим процесом. За словами німецького канцлера, Туреччина не повинна в негативному світлі розглядати її пропозицію "привілейованого партнерства" замість повного членства.

У свою чергу турецький уряд рішуче відкинув пропозицію Німеччини як порушення умов, узгоджених у момент початку переговорів про вступ п\'ять років тому.

Зокрема, турецький міністр з європейських справ Егемен Багіс заявив, що такого статусу як "привілейоване партнерство" не існує. "Тому ми не розглядаємо такий варіант серйозно, оскільки він не має юридичної основи. Часом я відчуваю себе ображеним тим, що нам запропонували щось неіснуюче", - сказав міністр.

Як зазначає Бі-бі-сі, в ході переговорів між главами урядів двох країн Меркель і Ердоган висловлювали різні точки зору з усіх важливих питань. Так, щодо Ірану Німеччина домагається, щоб Анкара підтримала міжнародні санкції, проте в Туреччині їх називають непродуктивними й лицемірними.

На зустрічі окрім того проявилися розбіжності і з Кіпру, а також стосовно навчання турецьких дітей у Німеччині турецькою мовою.

Нагадаємо, напередодні візиту прем\'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган різко розкритикував Ангелу Меркель за категоричну відмову влади ФРН відкрити в Німеччині школи з навчанням турецькою мовою. "Я не розумію, звідки така ненависть до Туреччини? Я не чекав такого від канцлера Меркель. Хіба Туреччина хлопчик для биття?", - зауважив Ердоган.

Минулого тижня Ердоган заявив, що оскільки в Німеччині проживають понад три мільйони вихідців з Туреччини, було б логічно відкрити там школи турецькою мовою, щоб допомогти дітям іммігрантів здобути освіту, повідомляє Кореспондент. 

У відповідь Меркель в інтерв\'ю одній з німецьких регіональних газет зазначила, що такий крок не сприяв би взаєморозумінню між численною турецькою меншістю, що живе у Німеччині, й іншим суспільством.