Православні і католики відзначають Велику п\'ятницю - найскорботніший день церковного календаря, коли прийнято згадувати хресні страждання і смерть Спасителя.

Не випадково саме в цей день Страсної седмиці піст стає особливо строгим: за церковними канонами, не належить куштувати нічого, окрім води і хліба.

Відповідно до давньоруською традицією у Велику п\'ятницю в церквах здійснюється поклоніння плащаниці, яку виносять на середину храму, залишають там в оточенні білих квітів, читають над нею Євангеліє і виконують похоронні співи.

Поклоніння плащаниці триває два дні - до пізнього вечора суботи, і за кілька хвилин до пасхального хресного ходу її вносять назад у вівтар.

На ранковому Великої п\'ятниці читається 12 уривків з Євангелія, які оповідають про страсті Ісуса. Під час цього богослужіння віруючі тримають у руках запалені свічки, які символізують велич Спасителя під час страждань і духовне неспання християн.

У цей трагічний день літургії не буває, але о третій годині дня здійснюється вечірня, під час якої знаходяться в храмі співпереживають смерть Христа.

У цьому році Християни всього світу відзначать світле свято воскресіння - Великдень в один день - 4 квітня. Це свято, одне з головних у християн, припинить сорокаденний піст. За тиждень до цього, 28 березня, християни східного обряду святкували Вербну неділю, повідомляє newsru.ua.