Карантин, який прийшлось запровадити через пандемію коронавірусу COVID-19 в більшості країн світу, змусив по-новому подивитись на деякі речі. В першу чергу це стосується роботи. Багато людей були переведені на віддалений тип роботи, а хтось взагалі її втратив. І ті й інші були змушені працювати або шукати роботу з дому, оцінивши всі переваги та недоліки цього процесу. Саме так багато співвітчизників дізнались, що таке фріланс на власному досвіді. Навіть ті, хто був переведений віддалений доступ, після послаблення карантину почали розглядати варіанти роботи саме вдома. Хтось не захотів виходити на роботу до офісу через коронавірус, адже хворобу ще не побороли. А хтось – через велику кількість переваг бути фрілансером.

Що так приваблює людей ставати фрілансерами

Без перебільшення можна сказати, що кожна людина любить свободу. В першу чергу, це стосується свободи вибору, тобто самому вирішувати коли та скільки працювати, скільки заробляти. Самому вирішувати де працювати: у власній оселі, ресторані або взагалі з іншого кінця світу. Мова йде про свободу планувати майбутнє, виходячи із власних вподобань, а не із планів керівництва тощо. Саме таку свободу і передбачає фріланс. Замість того, щоб прокидатись о шостій ранку, а потім добиратись через пів міста на нецікаву роботу у тісному громадському транспорті, фрілансери живуть та працюють зовсім інакше. Звичайно, ніхто нікого не змушує кидати все та кардинально змінювати своє життя, але таку можливість можна спочатку розглянути як додатковий заробіток. І вже потім, придивившись уважно до такої сфери діяльності, робити висновки.

Як стати фрілансером

Охочих заробляти гроші самостійно, без керівників та графіків, дуже багато. Але не всі знають як це зробити, де знайти замовника, або що такого можна зробити, щоб за це заплатили реальні гроші. Тут слід розуміти, що на кожну професійну навичку є досить серйозний попит. А сам обмін ваших трудів на кошти замовників відбувається на спеціалізованих біржах фрілансу. Дуже часто бізнес потребує тих чи інших послуг, але не готовий для одноразового проекту наймати працівника. Такі замовлення й ідуть на біржу, де кожен може зареєструватися у якості фрілансера. Напрямків діяльності, в яких можна себе реалізувати, дуже багато. Це й адміністрування сайтів, дизайн, інжиніринг, створення контенту, програмування, написання та переклад текстів та інші.