До Дня пам'яті жертв політичних репресій Галузевий державний архів Українського інституту національної пам'яті відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Про це повідомив волинянин, директор галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик.

Читайте також: "Не хочу вмирати ворогом народу": на Волині 97-річному воїну УПА вручили документи про реабілітацію

Як зазначає керівник архіву, у Центрі безкоштовно надаватимуться консультації всім охочим; відбуватиметься супровід людей, які хочуть дізнатися долю репресованих осіб у 1917-1991 роках; допоможуть написати правильні звернення та запити в архіви, щоб отримати всю необхідну інформацію про не тільки про рідних людей, а й історичних постатей та події, які цікавлять.

"Ми прагнемо розвінчати міф, що архіви – це складні бюрократичні інституції, які є важкими у роботі. Завдання нашого Центру – зробити архівні документи доступнішими та цікавішими як для пересічних громадян, так і для істориків, журналістів і всіх, хто хоче знати більше про комуністичний та нацистський тоталітарні режими", – зазначає Ігор Кулик.

Як звернутися до Консультаційного центру – дивіться на картинці.

Читайте також: "Це вже була весна 1944": лучанка розповіла історію свого батька, який зустрів перемогу у Берліні

Звернення до центру буде безкоштовним, такі дії вживаються, щоб "розвінчати міф, що архіви – це складні бюрократичні інституції, які є важкими у роботі", – зазначають у пресслужбі архіву

"Голодомор 1932-1933 років, голоди 1921-1923 та 1946-1947 років, Великий терор, депортації, політичні арешти та вбивства… Жертвами цих людиноненависницьких експериментів стали мільйони громадян. Проте досі далеко не всі імена встановлені. Мета новоствореного Центру – підтримати людей, які наважилися розпочати пошук правди як про своїх рідних, так і про свою країну", – каже Ігор Кулик.

В Архіві наголосили, що Україна є лідером із доступу до архівів репресивних органів на пострадянському просторі.

"Наша країна відкрила ці документи для всіх охочих ще у квітні 2015 року із правом вільно їх копіювати та розповсюджувати", – додали у архіві.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook