Володимир Зеленський призначив нового керівника Управління Служби безпеки України у Волинській області Миколу Лисенка 21 жовтня.

Читайте також: На Волинь прибув президент Володимир Зеленський

Новопризначений керівник Управління Служби безпеки України у Волинській області брав активну участь у проведенні спецоперацій проти Майдану у 2014 році, а у 2018 році проводив маски-шоу в Буковелі, пише ІА Волинські новини.

Микола Лисененко раніше працював на посаді першого заступника керівника Управління Служби безпеки України у Івано-Франківській області та деякий час тимчасово виконував обов’язки керівника управління.

За інформацією Фіртки, на посаду першого заступника керівника СБУ в Івано-Франківській області полковника Миколу Лисененка було призначено 30 травня 2018 року.

Раніше у 2013-2014 роках Микола Лисененко перебував на посаді заступника керівника Головного відділу контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економіки Головного управління СБУ в Києві та Київській області.

Як зазначено, він свого часу проводив спецоперації проти Майдану у 2014 році. Зокрема, проводив диверсії на об’єктах житлово-комунальної сфери, водо- та електропостачання. Був організатором відключень електроенергії, водо-, газо- та теплопостачання адмінбудівель, у яких розміщувалися мітингувальники, в тому числі в будинку "Профспілок", де перебували поранені та важкохворі люди.

Читайте також: В ЛНТУ розпочалися вибори ректора

Попри це, Микола Лисененко пройшов перевірку, передбачену ЗУ "Про очищення влади", та отримав підвищення в Головному управлінні контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економіки.

А відразу після призначення на посаду першого заступника керівника Управління СБУ в Івано-Франківській області полковник пролобіював призначення на керівні посади в Івано-Франківському УСБУ своїх колишніх підлеглих, з якими працював на зачистках Майдану.

На новій посаді в Івано-Франківську Микола Лисененко розпочав роботу, направлену на аналіз бюджетної, лісової, земельної сфер з метою виявлення протиправних механізмів та формування схем отримання від суб’єктів підприємницької діяльності систематичної грошової винагороди.

Під керівництвом Миколи Лисененка у вересні 2018 року проходила так звана боротьба проти майбутнього кандидата в президенти країни Олександра Шевченка – відбулися обшуки в приміщеннях всіх фірм, які є співвласниками "Буковелю", ресторанах та навіть дорожньо-експлуатаційній компанії ПБС. Тоді працівники СБУ приїхали на обшуки у ТК "Буковель" на автомобілях з іноземною реєстрацією. У заручниках опинилися навіть журналісти – 200 працівників ЗМІ з цілої України в цей час перебували там на Фестивалі журналістики.

Окрім того, компанію ПБС було усунуто від участі в тендері на замовлення робіт з ремонту дороги на вулиці Стефаника у місті Городенка.

На фото – Микола Лисененко (крайній справа) разом із тодішнім головою Івано-Франівської ОДА Денисом Шмигалем на зустрічі з фронтовиками у листопаді 2019 року.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook