У Верховній Раді зареєстровали законопроект, який пропонує, крім морального осуду кривдників, ввести для їхніх батьків ще й адміністративну відповідальність.
Читайте також: В Україні з початку року 58 дітей покінчило життя самогубством
Народні депутати, які внесли законопроект про введення адміністративної відповідальності за цькування дітей у школах, пропонують узаконити поняття булінг.
В кінці минулого тижня в Міносвіти озвучили страшну цифру − в 2017 році майже 110 тисяч осіб звернулися до психологів через цькування в школах.
Булінг − це моральне або фізичне насильство, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати людину своїм інтересам.
Якщо насильство було вчинене проти учня школи, то кривдникові доведеться заплатити штраф – від 340 до 850 грн.
Читайте також: 2-річний хлопчик викурює 40 сигарет в день в Індонезії (відео)
Якщо правопорушення скоїть дитина (до 16 років), штраф у розмірі 340 – 850 грн мають виплатити його батьки.
За повторне цькування або за особливо жорстокий булінг штраф складе від 1700 до 3400 грн.
Якщо ж факт насильства був прихований вчителями школи або директором, на них чекає штраф – від 850 до 1700 грн.
Директори шкіл повинні будуть затверджувати плани протидії булінгу в школах і стежити за їх виконанням. При цьому самих вчителів зобов'яжуть повідомляти про буллінг, свідком якого вони стали.
Штрафи за булінг − це меседж для батьків. Не можна дитину спонукати до жорстоких дій та до несприйняття людських цінностей.
Автори законопроекту запевняють, крім введення штрафів за цькування у школі, основна мета законопроекту - боротися з булінгом у школах шляхом виховання як дітей, так викладачів. За словами народного депутата від Блоку Петра Порошенка Олександра Співаковського, законопроект має стимулювати викладачів проводити бесіди з учнями.
За словами Олександра Співаковського, у законопроекту є підтримка в парламенті. Тому висока ймовірність того, що вже восени законопоект буде проголосований.
За інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися майже 70% дітей.
Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter
Коментарі
коментарів немає