У Національній службі здоров'я підкреслили, що вакцина проти COVID-19 не може спричинити захворювання на коронавірус. Однак існує ймовірність того, що людина отримує першу дозу вакцини вже інфікованою.

Читайте також: Український лікар назвав головний показник наближення нової хвилі COVID-19

Про це повідомляє прес-служба НСЗУ.

«Існує ймовірність того, що людина отримує першу дозу вакцини вже інфікованою, коли симптоми хвороби ще не розвинулись. Або ж може інфікуватись та захворіти після проведення вакцинації», – вказано у повідомленні.

У Нацслужбі здоров'я роз'яснюють, що після щеплення організм напрацьовує імунітет щонайменше три тижні. Аналіз даних клінічних досліджень показує, що ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становить 76% з 22 по 90 день. Рівень антитіл зберігається протягом цього періоду з мінімальним зниженням.

«Навіть через три тижні після введення другої дози вакцини існує невелика ймовірність того, що можна захворіти. Але в цьому випадку захворювання можна перенести легко і без ускладнень», – запевнили у відомстві.

Читайте також: Наскільки частіше на коронавірус хворіють невакциновані люди

У НСЗУ зазначають, що загальна слабкість або підвищення температури – це звичайна реакція на вакцину проти COVID-19. Симптоми зникають через кілька днів.

«Проте якщо з’явились характерні симптоми COVID-19: висока температура, постійний кашель, втрата нюху чи смаку, – слід звернутися до свого сімейного лікаря», – вказано у повідомленні.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook