Фарба для волосся (особливо стійка) містить багато агресивних хімікатів, які не дуже корисні для нашого організму. У різних фарбах приблизно 5000 різних хімікатів. Частина з них вважають канцерогенами (речовини, які викликають рак).
Читайте також: Популярні ліки від печії викликають рак
Шкідливими можуть бути стійкі та напівстійкі фарби. Напівстійкі або лагідні фарби – це ті, які витримують 10-15 разів миття голови, йдеться в дослідженнях National Cancer Institute.
Волосся фарбують величезна кількість людей. Тому навіть невелика канцерогенна дію якогось хімікату може нашкодити багатьом споживачам.
Раніше агресивних хімікатів було більше. Потім, в кінці сімдесятих років минулого століття виробники стали замінювати шкідливу фарбу менш шкідливою.
Згодом з'явилися дослідження, які виявили більше випадків раку сечового міхура серед перукарів. Стало зрозуміло, що постійний контакт з фарбою може бути небезпечний для здоров'я.
Потім вирішили, що домашнє персональне використання фарби безпечне. Ризикують тільки ті люди, хто став фарбувати волосся до 1980 року. Вважають, що у них вищий ризик лімфоми та деяких інших злоякісних новоутворень. З цим нічого не можна зробити, і немає сенсу з цього приводу переживати.
Читайте також: У молоді зафіксували зростання небезпечного виду раку
Що робити?
Потрібно дотримуватися рекомендацій виробника фарби:
Уважно читайте інструкцію, особливо розділи із застереженнями;
Перевірте фарбу. В інструкції пишуть, як зробити тест на шкірі;
Використовуйте рукавички при фарбуванні;
Не тримайте хімікати на голові довше, ніж рекомендується в інструкції;
Добре мийте голову після фарбування;
Ніколи не змішуйте різні види фарби;
Не намагайтеся тією ж фарбою фарбувати брови та вії. Так можна осліпнути.
Якщо фарбуєте волосся в салоні, то переконаєтеся, що там працює вентиляція.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає