Попри те, що багато людей вірять, що одноразове купання на Водохреще допоможе оздоровитись і начебто загартує ваш імунітет, варто розуміти, що це не зовсім так. Холодна вода може бути корисною лише, якщо загартовуватися регулярно.

Читайте також: Чи можна пірнати в ополонку на Водохреще перехворілим на COVID-19

У Центрі громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я нагадали, що купання на Водохреще може бути не зовсім безпечним для вашого здоров'я. Зокрема, у відомстві зазначили, що якщо ви таки наважились скупатись в крижаній ополонці, то принаймні слід дотримувати правил.

Як підготуватись до купання на Водохреще

  • Обирайте спеціально обладнані для купання місця із перевіреним дном.

  • Обов'язково зробіть руханку перед тим, як зайти у воду, це допоможе "розігріти" організм.

  • Зніміть металеві прикраси, адже метал має здатність швидко охолоджуватися, а контакт зі шкірою може призвести до обмороження окремих ділянок чи холодових травм.

  • Не пірнайте одразу ж із головою — це може призвести до різкого охолодження організму.

Це важливо! Заходьте у воду поступово: намочіть обличчя, груди, живіт та спину, а вже потім занурюйтесь по шию. Перебувайте у воді не довше 3 – 5 секунд.

Як допомогти організму після купання

  • Після купання добре розітріться рушником, якомога швидше змініть мокрий одяг на сухий.

  • Не залишайте відкритими кінцівки та голову: через долоні та оголену голову ви втрачаєте чимало тепла й можете захворіти.

  • Щоби не замерзнути − рухайтесь. Рухи допоможуть прискорити кровообіг, а отже ви не замерзнете.

  • Візьміть із собою термос із чаєм.

Зверніть увагу: алкоголь створює лише ілюзію тепла і натомість призводить до величезної його втрати. Куріння ж зменшує швидкість кровообігу в кінцівках, а отже робить їх більш уразливими до холоду.

Читайте також: Стало відомо, хто потонув на Теремнівських ставках у Луцьку

Кому не можна купатись на Водохреще

Долучайтеся до хрещенських купань лише, якщо повністю здорові. Не варто купатися вагітним жінкам, а також дітям до 6 років. За старшими дітьми слід пильно стежити дорослим.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook