На склади, які знаходяться неподалік пункту пропуску "Ягодин" навідалися слідчі державного бюро розслідувань. Як розповідають місцеві підприємці, правоохоронці перевіряли номери вантажівок. Оскільки компетенція ДБР – розслідувати злочини високопосадовців – цілком ймовірно, що обшуки на складах проводили в межах кримінальних справ, що стосуються працівників митниці.

Читайте також: Стосовно митників волинського поста ДБР проводить розслідування

Тим паче – в кінці серпня Дрежавне бюро розслідувань відкрило нову справу щодо зловживання службовим становищем працівниками пункту пропуску "Ягодин". Справа стосується пропуску митниками завантажених товаром автомобілів без розмитнення, йдеться у сюжеті телеканалу Аверс.

На вулиці Першого травня у Любомлізнаходиться величезне скупчення складів, автосервісів, стоянок. Звідси до найближчого пункту пропуску "Ягодин" – менше 20 кілометрів. Фури з митниці сюди заїжджають на стоянку, тут завантажують і розвантажують товари.

Днями на ці склади приїжджало Державне бюро розслідувань. Місцеві підприємці про нещодавній візит правоохоронців – знають. Про те на яку саме фірму і до кого приїжджали казати не хочуть.

Візит працівників ДБР на склади поблизу пункту пропуску Ягодин – не випадковий, зазначають журналісти. Відомо, що в кінці серпня Державне бюро розслідувань відкрило кримінал за статтею зловживання службовим становищем працівниками пункту пропуску "Ягодин".

Одна із ухвал Личаківського районного суду Львова датована 9 вересням цього року. У ній йдеться про те, що досудовим розслідуванням встановлено, що завдяки сприянню працівників пункту пропуску Ягодин з Польщі в Україну систематично заїжджає товар вартістю від 50 000 – 200 000 доларів США. І попри те, що автомобілі їдуть з товаром, працівники митниці за грошову винагороду оформляють їх як порожні. Тобто вони перетинають державний кордон без сплати мита.

В ухвалі Солом'янського районного суду міста Києва, датованій 4 липням цього року, йдеться про кримінальну справу, яка стосується зловживання службовим становищем працівниками Волинської митниці. Справу відкрило Національне Антикорупційне бюро ще у листопаді минуло року. Досудове слідство встановило, що впродовж 2017-2019 років через Ягодин з відома працівників митниці пропускалися без розмитнення автомобілі з технікою. За даними детективів, працівники митниці знали, що автомобілі їдуть з товаром, проте за винагороду закривали на це очі. Підприємці, які перевозили товар, для того, аби не "попастися", використовували кілька комплектів номерних знаків та технічних паспортів.

Читайте також: Судитимуть ексначальника Волинської митниці ДФС Кривіцького за багатьма правопорушеннями (деталі)

Тож цілком ймовірно, що слідчі за однією з цих справ заїжджали на склади у Любомль – шукати підприємців, які причетні до незаконних перевезень товарів. Інформація не підтверджена, але подейкуюють, що часом завантажені автомобілі перетинають митницю як порожні. Приїжджають на склад міняють товар на інший (який дешевше розмитнювати). І повертаються назад на митницю для проходження митного контролю. Власники складів у Любомлі – заперечують, що в них було ДБР. І зазначають, що більшість приміщень здають в оренду і чим орендарі займаються їх нібито не цікавить.

Детальніше дивіться у сюжеті ТРК "Аверс":

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook