До 1 вересня українці, які отримують пенсії через Укрпошту, можуть самостійно вибрати банк для здійснення подальших виплат. Але це торкнеться не всіх категорій пенсіонерів.

Читайте також: В Україні посилять вимоги для виходу на пенсію: кому й скільки доведеться працювати

Про це заявила заступник начальника головного управління Пенсійного фонду в Києві Ольга Пасічник, повідомляє НВ.

«У разі, якщо до певного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ Ощадбанк, який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувач буде проінформований», – пояснила вона.

Пасічник зазначила, що громадяни можуть в будь-який час змінити уповноважений банк за власним бажанням.

Також вона роз’яснила, що адресна доставка за місцем фактичного проживання збережеться для:

– осіб з інвалідністю I групи;

– осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду;

– осіб, які досягли 80-річного віку;

– одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та допомоги по догляду.

Це передбачено постановою Кабінету міністрів № 277 від 29 березня 2021 року, в якому прописані заходи щодо організації виплати та доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів в межах України.

Читайте також: Зменшення пенсій у 2021 році: кому та за що зменшуватимуть виплати

Як повідомлялося, з 1 вересня 2021 року пенсії та грошова допомога в Україні будуть нараховуватися на банківський рахунок - за винятком окремих категорій осіб.

Також в Україні запроваджується конкурсний механізм відбору постачальників послуг з виплати та доставки пенсій, грошової допомоги за місцем проживання одержувачів.

На сьогодні такі послуги надає Укрпошта.

Тарифи за надання цих послуг будуть визначатися в договорах, укладених за результатами конкурсу, і не можуть бути вищі за тарифи на оплату послуг, пов’язаних з виплатою і доставкою пенсій та грошової допомоги, встановлених Кабміном.

Перший конкурс повинен бути проведений Пенсійним фондом до 1 вересня 2021 року. До проведення конкурсу Укрпошта продовжить здійснювати виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів.

За останніми даними, з 11 млн українських пенсіонерів близько 7,6 млн уже отримують пенсійні виплати через банки. Кількість тих, кому потрібна доставка пенсії на будинок Мінсоцполітики оцінює приблизно в 1,7 млн.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook