У неділю, 3 травня, православні християни відзначають день жінок-мироносиць.

Читайте також: 3 травня 2020 – яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети

Дата святкування прив'язана до Великодня і доводиться на третю неділю після неї. День жінок-мироносиць завершує обрядовість Радоницького тижня, повідомляє Обозреватель.

У це свято привітання прийнято дарувати всім жінкам – дружинам, мамам, сестрам і подругам. У народі його ще називали "бабиною неділею". Жінки влаштовували собі застілля, обмінювалися подарунками. На стіл зазвичай подавали страви з яєць і курки. Головним пунктом була яєчня.

День жінок-мироносиць

За біблійними переказами, жінки-мироносиці – це жінки, які присвятили своє життя Ісусу Христу. Згадуються імена семи з них, але їх було набагато більше.

Одна з найвідоміших – Марія Магдалина, яка вела грішне життя і була одержима сімома бісами, яких вигнав Христос. Вона увірувала і з тих пір супроводжувала його. Магдалина стала першою, кому з'явився син Божий після воскресіння. Також згадуються сестри праведного Лазаря, якого воскресив Христом, Марія і Марфа. І Марія Клеопова – мати майбутнього євангеліста Матвія.

Всі вони відреклися від свого минулого життя і слідували за Христом, як за учителем, до останнього його дня на землі. Вони увійшли в історію як приклад християнської любові.

Мироносицями їх називають від слова "миро" – аромо-масла, яким змазували тіло померлого. Тобто, за традицією, по трьох днях вони принесли миро для похоронного обряду після страти Христа. Зробили вони це, не злякавшись варти, яку приставили до гробу Христа. Коли ж труну відкрили – тіла там не виявилося.

За народним календарем 3 травня – Окликання предків. У цей день прийнято відвідувати могили рідних – як це робили на Червону гірку і Радоницю. Тільки на відміну від Радониці – на Окликання небіжчиків вже можна і треба ридати над покійними (Радониця – світле свято, коли сумувати і плакати грішно).

У цей день можна працювати, в тому числі в городі і в саду. За народним календарем, сьогодні прийнято сіяти на розсаду насіння огірків, гарбуза і квасолі. Їх можна сіяти і у відкритий грунт – якщо погода стоїть тепла, але обов'язково чимось вкривати від нічних заморозків.

Читайте також: Україну затягнуть дощі та грози

За народними повір'ями 3 травня не можна:

  • не пом'янути покійну рідню добрим словом – якщо залишити їх без уваги, то предки, мовляв, образяться, почнуть снитися і позбавляти свого заступництва;

  • ходити рибалити;

  • сваритися – особливо з ріднею;

  • щось планувати;

  • влаштовувати гучні святкування.

Прикмети 3 травня на погоду:

  • перший грім сильний і гучний – до хорошого урожаю;

  • багато шишок – до хорошого урожаю жита;

  • якщо в травні тричі гарненько подощило – буде багато хліба;

  • дощовий і холодний травень – меду мало буде.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook