Щорічно 12 липня віруючі відзначають велике церковне свято – день апостолів Петра і Павла. Дата вважається однією з найбільш значущих у православному календарі. Торжество також називається «‎Петрів день»‎, «‎Петрівка»‎, «‎Рибний день». Петро і Павло – перші апостоли в християнстві.

Читайте також: Аномальна спека і дикі бурі з грозами: синоптики прогнозують небезпечну погоду в липні

Відзначається це свято щорічно 12 липня за новим стилем, або 29 червня за старим стилем. Саме 12 липня в один день обидва святих прийняли мученицьку смерть за Ісуса Христа.

Хто такі святі Петро і Павло

Апостол Петро – це один з дванадцяти апостолів і відданий учень Христа. До знайомства з Ісусом він був одружений і працював звичайним рибалкою. Після страти Ісуса і його вознесіння на небеса продовжив проповідувати християнство. Був розп'ятий вниз головою за часів гонінь на християн.

Святий Павло сам брав участь у переслідуванні перших християн і залишав їх у темниці. Під час однієї з подорожей почув голос Христа і осліп. Після цього він увірував в Бога, зцілився і прийняв хрещення. Проповідував християнство і створював християнські громади. Був обезголовлений в один день з Петром.

Традиції святкування Петрового дня

Цей день називають Петровим розговінням, оскільки 12 липня закінчується Петрів піст. Традиційно в цей день влаштовували гулянки, хороводи, ярмарки. Селяни готувалися до збору сіна. Напередодні свята прибирали будинки, а в сам Петрів день не працювали.

Читайте також: Вихідні у липні: скільки відпочиватимуть українці

Особливо шанується це свято у рибалок, адже святий Петро походить з рибальської сім'ї. Рибалки моляться апостолу і просять послати хороший улов. Часто свято зустрічають за риболовлею. Віруючі в цей день можуть відвідати храм і попросити в апостолів здоров'я для рідних.

Що не можна робити в День Петра і Павла

  • У цей день заборонена важка фізична праця. Роботу в саду і городі краще відкласти.

  • Не можна лихословити, лаятися, сумувати 12 липня.

  • У День Петра і Павла не слід укладати шлюб.

  • Шити, в'язати, вишивати і займатися рукоділлям в цей день не можна.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook