День святого Миколая 2019 відзначається за традицією 19 грудня. Цей день є чарівним часом дарувати подарунки і загадувати бажання. В цей день не тільки діти можуть знаходити подарунки під подушкою, але і дорослі можуть загадувати бажання і влаштовувати вечірки.
Читайте також: У Волинській єпархії ПЦУ прийняли рішення святкувати Різдво і 25 грудня, і 7 січня
Проте існують і обмеження в цей день. Все–таки, це День Миколи Чудотворця, православне свято має ряд заборон, пише УНІАН.
19 грудня – День Миколи Чудотворця
Святитель Миколай, архієпископ Мир Лікійських, прославився як великий угодник Божий. Особливо він шанується як швидкий помічник у самих, здавалося б, безнадійних і нерозв'язних проблемах – і духовних, і життєвих.
Особливо шанується Чудотворець моряками – на багатьох кораблях і суднах є ікони Святого Миколая.
Святий Миколай спочатку був покровителем моряків і дітей. За переказами він допомагав бідним дітям – годував їх, іноді підносив подарунки, рятував від смерті і зцілював. Тому після смерті, коли встановили свято в честь нього, в Голландії з'явилася традиція роздавати подарунки дітям.
День Святого Миколая вони відзначали 9 грудня і так як він був покровителем мореплавців, то єпископ припливав на кораблі і роздавав подарунки дітям від імені Святого. А вже пізніше він став радувати діточок не тільки 9 грудня, але і на Різдво.
Приблизно така ж традиція існувала і в Німеччині, коли в день пам'яті Святого 6 грудня служителі Кельнського собору роздавали дітям випічку і фрукти.
Але от народження Санта Клауса швидше пов'язують з появою на світ твори Клемента Кларка Мура, який поеме "Прихід Святого Миколи" описав його як доброго вгодованого старого. Відтоді ця традиція поширилася по світу і найбільш прижилася в США.
З тих давніх пір, в цей святковий день за традицією прийнято проводити благодійні акції, спрямовані на допомогу бідним і осиротілим дітям.
Читайте також: День святої Варвари 17 грудня: чого категорично не можна робити
День святого Миколая 2019: традиції і прикмети
День Святого Миколая відзначають у період Різдвяного посту, тому традиційними стравами були вареники з грибами і пиво. У давнину цей день слов'яни вважали останнім у році, коли необхідно було роздати всі борги. Люди вірили, що якщо цього не зробити, то в прийдешньому році сім'я буде бідувати. В цей день було заведено миритися з тими, з ким у сварці.
Також вважалося, що якщо господар будинку першим не обійде свій двір, то в наступному році буде біда. Тому на день Святого Миколая чоловіки намагалися встати раніше і обійти весь двір.
Багато хто вірили, що це чарівний день, коли виконуються будь–які мрії та бажання. Тому перед сном дівчата ставили біля ліжка склянку води і говорили: "сужений–ряжений прийди до мене випити водиці". Хто присниться, той і буде її долею.
Для того, щоб дізнатися чи вийде дівчина заміж чи ні, дівчата в давнину брали кільце щасливої заміжньої жінки і підвішували його на власному волоссі. Підвісивши це кільце над склянкою з водою, вони ретельно стежили за ним. Якщо кільце ударялось об край склянки, то цього року дівчина заміж не вийде, якщо кільце крутилося швидко, не торкаючись склянки, то скоро буде весілля, якщо ж кільце рухалося повільно, то дівчина вийде заміж два рази.
Також можна зірвати невелику гілку вишневого дерева і поставити його у вазу, якщо воно зацвіте до весни, то бути заміжжя, якщо ні, то доведеться ще почекати.
Про те, яка зима буде говорила і погода в День Святого Миколая. Якщо холодно, то і весь сезон буде, а якщо тепло, то зима буде ясною і без сильних морозів. Якщо ж до свята пішов сніг, то зима буде холодною, морозною і суворою.
А ось якщо перед днем Чудотворця з'явився іній, то рік буде багатим і врожайним.
Читайте також: ЦЕ – найгірший подарунок для дітей на Миколая: Супрун розповіла, що краще не дарувати дітям
Святий Миколай: про що моляться
Миколі Чудотворцю моляться в різних життєвих випробуваннях, і, як свідчать люди, він скоро відгукується на молитви вірян. Миколу Чудотворця просять і про благополуччя подорожуючих.
Моляться святителю Миколаю про щасливе заміжжя дочок згадуючи, як святитель таємно пожертвував дочкам бідного чоловіка грошей на посаг, щоб вони могли вийти заміж. Моляться святителю і про позбавлення від голоду.
Ще за життя Микола Чудотворець прославився як умиротворитель ворогуючих, захисник безневинно засуджених і рятівник від марної смерті.
Молитва До Миколая Чудотворця
Чудотворець Миколай, допоможи мені в бажаннях моїх тлінних. Не гнівайся на прохання зухвале, але і не покинь мене в справах суєтних. Що на благо тих, хто забажав, виконай своєю милістю. Якщо погане хочу, відверни лихо. Нехай всі бажання праведні здійсняться, а життя моє щастям наповниться. Хай буде воля твоя, амінь.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає