20 березня о 11:37 за Києвом розпочнеться весняне рівнодення. І хоча для сучасних людей, які живуть у мегаполісах ця доба не є дуже особливою, розгорнемо завісу таємниці та розповімо про давні особливості цього свята.
Читайте також: Найгірші звички всіх знаків зодіаку
Для багатьох європейських народів та племен весняне рівнодення було початком Нового року. Це і не дивно, адже розпочинається відродження природи, земля набирається сили та передає її рослинам. Про це пише ТСН.
Важливими символами цього періоду стали яйця та зайців або кролики. З яйця, наприклад, у міфології древніх єгиптян бере свій початок всесвіт, та і для грецьких орфіків все почалося з яйця. Одна половина яйця стала небом, інша – землею, а жовток – Сонцем. В Україні яйця були атрибутом культу родючості, тому їх розмальовувати та різні кольори.
Зайці вказують на родючість, плодовитість та буквально секс. Не випадково, що відомий журнал чоловічих розваг Playboy узяв родича зайця - кролика собі за символ.
Не дивно, що проти такої багатої символіки не могла пройти повз церква. День весняного рівнодення "замінили" Великоднем, хоча його дата, навіть через дві тисячі після народження Ісуса Христа обчислюється саме від весняного рівнодення. Яйця отримали своє християнське звучання. Мовляв, вони стають червоними від кривавих сліз Діви Марії або Марії Магдалини за Спасителем. Зайці потрапили під анафему і за ними закріпилася слава символу хіті та підвищеного лібідо. Лихої слави зайцям додав і поголос про те, що відьми вміють перетворюватися у цю тварину, а не лише у кішок.
Щоправда, віру у давні атрибути весни не так легко знищити. У європейських країнах на Великдень батьки ховають у садках шоколадні яйця, а діти їх шукають та знаходять, – така собі забава від кролика. Звичай популярних у Білому домі, де на гостину до американського президента приходять діти зі всієї країни.
Читайте також: Назвали п'ять найфатальніших жінок за знаком зодіаку
Відродженню дня весняного рівнодення сприяють сучасні неоязичницькі релігії, наприклад, Вікка. У вікканстві це свято називається Остара, яке походить від імені давньогерманської богині Еостри. Її ім'я має спільне коріння з іменами інших богинь - Астарти, Іштар, Еос тощо, тобто, йдеться про богинь кохання та ранкової зорі.
Одне слово, щоб ви не святкували та у щоб ви не вірили, пропонує доторкнутися до давнього святкування через призму сучасності. Тому ми зібралися для вас поради, що варто зробити у день весняного рівнодення, а чого краще уникати.
Весняне рівнодення: що варто зробити
Викинути з оселі мотлох.
Роздати непотрібні речі тим, хто їх потребує.
Дістати легкий весняний одяг.
Потурбуватися про домашніх тварин.
Запланувати ремонт.
Здійснити водні процедури – прийняти душ або ванну, сходити в баню чи сауну.
Запалювати свічки, пам'ятаючи про пожежну безпеку.
Прикрасити квартиру чи будинок весняними квітами - підсніжками, фіалками, тюльпанами та першою зеленню.
Додати в декор оселі зелених, рожевих, жовтих та блакитних барв.
Розфарбовати яйця.
Купити фігурки кроликів та зайчиків.
Приготувати кролика в сметані або легкий вітамінний салат, якщо ви не вживаєте м'яса.
Ворожити різноманітними способами, наприклад, на картах Таро.
Малювати фарбами, особливо, аквареллю.
Спілкуватися з друзями та дітьми.
Працювати з землею.
Турбуватися про себе.
Мріяти.
Читайте також: У березні буде 12 несприятливих днів: що не можна робити
Весняне рівнодення: чого категорично слід уникати
Впадати в депресію.
Думати деструктивні думки.
Повертатися до минулого.
Відкидати бажання розвитку.
Уникати балансу у різних сферах життя.
Конфліктувати, злитися та провокувати сварки.
Думати, що причина та наслідок не пов'язані між собою.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає