Згідно із Законом про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, з 1 квітня 2019 року зазначений документ втрачає чинність.

Читайте також. В Україні виявили мережу інтернет-агітаторів, які діяли за вказівками спецслужб РФ

Про це пише Українська правда.

Договір про дружбу України з Росією був підписаний в 1997 році президентом України Леонідом Кучмою і президентом Росії Борисом Єльциним. Сторони зобов'язалися поважати територіальну цілісність і підтвердили непорушність існуючих між ними на момент підписання договору кордонів. Договір був укладений на термін десять років, і у 2008 році його дію було автоматично продовжено.

Читайте також: Поляки створять телеканал для боротьби з російською пропагандою

Зважаючи на збройну агресію Російської Федерації проти України, яка є порушенням цього договору, в грудні 2018 року було прийнято закон, який припиняє його дію.

Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією звільняє Україну від будь-якого зобов’язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов’язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання зазначеного Договору до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook