В Україні 21 грудня комітет із питань фінансової, податкової та митної політики затвердив варіант нових правил для розмитнення "євроблях". Їм пропонують протягом 180 днів із моменту ухвалення нового закону (сам документ ще не розробили) виплатити "внесок" у розмірі 8,5 тис. грн і розмитнити авто за пільговими умовами.

Читайте також: Штрафи для "євробляхерів": кого і як хочуть покарати в 2021 році

Про це повідомляють активісти руху "Доступне авто" на своїй сторінці Facebook. Інформацію про те, що на комітеті розглянули нові правила розмитнення, також підтвердив глава профільного комітету Данило Гетманцев.

Основні положення:

  • тільки для так званих "євроблях", ввезених до 31.12.2020;

  • термін дії закону – 180 днів із моменту прийняття;

  • одне авто однієї категорії на одну людину (одне легкове, одне вантажне, один причіп);

  • авто мають відповідати стандарту "Євро-2" або вище;

  • 8500 грн "добровільного внеску";

  • авто можна буде просто вивезти його за межі України, сплативши 8500 грн.

Вартість розмитнення:

  • Мито – нуль;

  • Акциз – нова формула, яка враховує вік авто, тип палива і об'єм двигуна;

  • ПДВ 20% нараховується на акциз, а не на вартість авто.

Як буде відбуватися розмитнення

"Найближчим часом законопроєкт буде зареєстровано і продовжиться його розгляд народними депутатами. Судячи з тяжкості ухвалення рішення в комітеті, підтримки в залі може бути недостатньо", – зазначили активісти.

Читайте також: Поліція отримала доступ до даних митниці: тепер "євробляхерів" зможуть штрафувати

Питання "євроблях" в Україні мали розв'язати відразу після ухвалення законопроєктів Ніни Южаніної (там нові акцизи й високі штрафи за порушення). Минуло майже два роки, а ситуація не змінилася. Країною їздять сотні тисяч машин на єврономерах, платити за розмитнення вони не збираються, а поліція зі своїми функціями не справляється: "єврономери" залишаються безкарними.

У Міністерстві фінансів розповіли: Кабінет міністрів категорично не підтримує будь-яких змін. Навіть більше: у Мінфіні підрахували, що запропоновані народними депутатами зміни призведуть до втрат до бюджету в розмірі 8 млрд грн. Ба більше, самі розмови про скасування акцизів уже призвели до того, що кілька тисяч осіб ввезли свої авто й не поспішають їх розмитнити: чекають, поки буде зовсім безплатно.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook