Соціальна мережа Facebook повідомила 12 січня, що видалила в грудні 2020 року десятки профілів, пов’язаних із партією "Європейська солідарність" та громадською організацією "Справа громад", а також громадською організацією "Антикорупційний блокпост".

Читайте також: Все ще хоче повернутися до влади: українці найбільше не довіряють експрезиденту Петру Порошенку

Підставою для видалення названа "скоординована неавтентична поведінка". Це поняття у Facebook тлумачать як "скоординовані зусилля для маніпулювання публічними дебатами задля стратегічної мети, де фальшиві акаунти є основними для операції".

У розлогому звіті Facebook пояснює, що "люди, які стоять за цією активністю використовували фейкові акаунти, щоб створити фіктивних осіб, уникнути нашого контролю, модерувати сторінки та писати в групах, названих за містами в Україні".

Читайте також: Вижив з розуму: Порошенко оскандалився новорічним вітанням (фото)

"Вони також поширювали контент з офіційних сторінок політичних партій і політиків, ставили лайки і коментували під текстами інших людей, щоб показати їх (партії та політиків – ред.) більш популярними, ніж вони є насправді. Ця мережа розміщувала повідомлення українською та російською мовами про новини та політику в Україні, включно зі схвальними коментарями про "Європейську солідарність" та її кандидатів, громадську організацію "Справа громад", експрезидента Порошенка та критикою президента Зеленського. Частина цього контенту була оцінена місцевими фактчекерами як фальшива", – ідеться в повідомленні Facebook.

У партії "Європейська солідарність" та громадських організаціях "Справа громад" та "Антикорупційний блокпост" наразі не коментували це рішення соціальної мережі Facebook.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook