Діти осінню все частіше хворіють на застуду. Що можуть зробити батьки, щоб запобігти нехай і не дуже небезпечній, але завжди неприємній хворобі? Ось п’ять ідей від Олени Кобилінської, лікаря-педіатра, викладача Школи масажу Української федерації масажу. Повідомляє видання HB.
Читайте також: Що категорично не можна робити при опіках на кухні
Захист від застуди № 1. Давайте погарчимо
Почнемо з найзабавнішого способу. Гарчання – відмінне імуностимулювальне заняття.
"Воно покращує кровообіг в носоглотці, а значить, туди прибуває більше клітин імунітету, які можуть дати потужну відсіч вірусу", – пояснює лікар-дієтолог і фітотерапевт Борис Скачко.
Тому влаштовуйте вдома змагання – хто голосніше і довше прогарчить. Маленькі діти точно будуть у захваті. Домашні тварини, якщо вони у вас є, теж.
Захист від застуди № 2. Пограємо в Кінг-Конга
У тілі людини є чарівна кнопка, натискаючи на яку можна стимулювати імунітет.
"Вона знаходиться в місці на грудях, в яке ми тикаємо, коли говоримо "я", – розповідає Борис Скачко. – Це тимус, в ньому виробляються імунні клітини".
Якщо ви все це з розумним виглядом розкажете дитині і запропонуєте їй "стимулювати тимус", навряд чи така ідея захисту від вірусів його зацікавить.
А ось пограти в Кінг-Конга – це запросто, особливо якщо таким чином ви будете стукати по тимусу всім сімейством.
Захист від застуди № 3. Картина медом
Намалюйте медом на тарілці смайлик і запропонуйте дитині його злизати. Так ви вб'єте відразу двох зайців.
По-перше, мед є допінгом для імунітету. А це вже само собою – спосіб запобігати застуді.
По-друге, язикова гімнастика, яку буде проробляти дитина, злизуючи малюнок, покращує кровообіг у ротоглотці.
Протипоказанням для цього методу може бути хіба що алергія на мед.
Читайте також: Обережно, грип: коли очікувати нову хвилю захворювань
Захист від застуди № 4. Босоніж по бігуді
Ця порада – з галузі альтернативної медицини. Але все ж – для захисту дітей всі засоби хороші. На стопах – безліч біологічно активних точок, які пов’язані з роботою внутрішніх органів. Цей момент можна ефективно використовувати, застосовуючи лікувальний масаж.
"Впливаючи на ці точки, ми допомагаємо організму справитися з тими чи іншими неполадками", – коментує Олена Кобилінська.
Масаж не обов’язково проводити руками. Відмінні "помічники" – крупи, намиста, горіхи. Залежно від віку дитини ви можете використовувати різні ігри.
Наприклад, нехай дитина закриє очі і вгадає, чим ви масажуєте їй стопи.
Або ж створити масажний килимок: на доріжку нашейте намистини, бігуді тощо. І нехай дитина час від часу скаче по ньому.
"В ідеалі – босоніж. Адже при цьому ніжки то нагріваються, то охолоджуються, а значить, ваше чадо загартовується", – радить Кобилінська.
Захист від застуди № 5. Весела гра
Від великого пальця до пахви йде легеневий меридіан – якщо пройтися по його точках, можна простимулювати роботу легенів, стверджує Кобилінська.
Робити це можна, так би мовити, із жартами і примовками. Починаємо з розтирання великого пальця, примовляючи: "Пішов Івашка за водою і зустрів діда з бородою. Той показав йому колодязь…". Далі натискаємо на зап’ясті на точку пульсу: "Тут вода холодна". Проводимо пальцем по внутрішній поверхні руки до ліктьового згину, натиснувши на згин: "Тут вода тепла". Йдемо далі, вгору по руці до плечового суглоба, натискаємо на нього: "Тут вода гаряча". І закінчуємо фразою: "А тут окріп!" При цьому полоскочіть дитину під пахвою.
"Дітям, які ніколи не хворіли на грип та які раніше не були щеплені від нього, вакцину потрібно вводити в два етапи по пів дози, з інтервалом у 28 днів", – попереджає Алла Мироненко, заввідділу респіраторних та інших вірусних інфекцій "Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського".
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає