Після численних звернень батьків школярів та вихованців дитячих садочків Луцька райрада вивчить ситуацію із харчуванням в освітніх закладах усіх громад району.  Про це інформує Луцька районна рада.

Читайте також: Житло для учасників АТО чи "первинка": на Волині вирішують долю реконструйованого за 6 мільйонів гривень приміщення

До голови Луцької районної ради Олександра Омельчука постійно надходять звернення від мешканців району, чому харчування у закладах освіти різниться.

"Батьки хочуть знати реальну картину і відповідь – чому суми відрізняються. Чому в одному закладі обід вартує 25 гривень, а іншому – 11? Друге питання, яке їх хвилює, –  якість харчування в шкільних їдальнях та дитсадках. Сьогодні багато скарг надходить, що воно неякісне – годують спредами, неякісним молоком, від чого діти страждають алергіями, мають проблеми зі шлунком", – розповів голова райради Олександр Омельчук.

Радник голови районної ради Юрій Ройко наголосив, що закупівлі в закладах освіти відбуваються згідно тендерів, але часто буває так, що їх виграють не виробники, а посередники.

"У законі про тендерну політику прописано, що в першу чергу треба спиратися на місцевих виробників, тоді вони і відповідальність будуть нести в разі чого", – зауважив Юрій Ройко.

Такої ж думки і заступник голови районної ради Сергій Сівак:

"Перемагає той, хто пропонує нижчу ціну, але при цьому ніхто не говорить за якість. Вважаю, що параметри якості мають бути прописані: молоко має бути натуральним, такої-то жирності, згущене молоко не з пальмової олії, а натуральне. Масло в харчуванні дітей у жодному разу не має бути спредовим, а з цільного молока. Діти із дитячого садочка повинні отримувати якісне харчування".

Читайте також: У районі на Волині ФАПи, які не використовуються, облаштують під соціальне житло

Крім того, у Луцькій районній раді вважають, що після тендеру органи місцевого самоврядування – громади, повинні кілька разів на рік перевіряти якість продуктів харчування.

"Законодавець виписав процедуру тендерів, щоб запобігти корупції. Це є правильно, але правильним має бути і той момент, що органи місцевого самоврядування повинні контролювати якість харчування у закладах освіти, точніше тих підприємців, які виграли тендер. І робити це не один раз, а декілька разів на рік, щоб унеможливити потрапляння на столи дітей неякісних харчових продуктів", – розповів радник заступника голови райради Микола Федік.

Зважаючи за звернення батьків, Луцька райрада готуватиме запит до всіх громад району щодо закупівель продуктів та вартості харчування в школах та садочках.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook