Прем’єр-міністр Володимир Гройсман обіцяє нововведення для українців, які працюють за наймом.

Читайте також: Встановили нові розміри прожиткового мінімуму для українців

Кабмін внесе зміни в законодавство, згідно з якими тривалість відпусток збільшиться, а фрілансери отримають статус працевлаштованих. Про це повідомляє "Сьогодні".

Як зазначається, найбільше має зрости відпустка для вихователів дитячих садків – з 42 до 56 робочих днів, адже їх прирівняли до вчителів, змінивши внутрішні документи МОЗ. За словами прем’єра, нововведення набере чинності з 1 січня 2020 року.

Може бути збільшена тривалість щорічної відпустки для всіх з 24 до 28 днів, дана норма вже є в проекті нового Трудового кодексу. Також Мінсоцполітики підготувало зміни до чинного Кодексу законів про працю: пропонується ввести гнучкий графік роботи з обідньою перервою, яка буде "плавати", узаконити право працівника трудитися віддалено (зараз – на розсуд роботодавця) і легалізувати роботу фрілансерів, які нині часто опиняються поза правовим полем.

Екперти на ринку праці схвально відгукуються про збільшення тривалості відпустки. Фахівці вважають, що за рахунок цього збільшиться ефективність праці. HR-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна наголошує, що зараз багато фахівців за фактом працюють не 8 годин на день, а 10. Все через те, що їх зарплата залежить від результату – кількості укладених контрактів, продукції, тощо.

Читайте також: Українці зможуть відпочивати по 4 години під час робочого дня: що відомо

"Це збільшує заробіток, але також призводить до професійного вигорання. І часто працівник приходить з тижневої відпустки, не відпочивши, і далі працює неефективно. Тому навіть невелика додаткова відпустка потрібна. Дослідження показали, що минулого року в ЄС збитки від роботи осіб, які не відпочили, склали 17 млрд євро. Це більше, ніж якщо б вони отримали виплати за лікарняними", – зазначила Пашкіна.

Про серйозність проблеми профвигорання розповіла і фахівець з кадрів великого холдингу Вікторія Александренко. Вона пропонує вирішувати її не завдяки збільшенню відпусток, а скорочуючи робочий тиждень.

"На Заході давно мотивують співробітників працювати інтенсивніше, на кінцевий результат, завдяки чому робочий тиждень у них стає коротшим. Все більше використовується віддалена праця, гнучкий графік роботи. Назріла дана проблема і у нас. Можна, звичайно, подовжити відпустки, але роботодавець не зацікавлений в тому, щоб через тривалішу відсутність співробітника на робочому місці знизився випуск продукції, впав прибуток фірми. Тому інші муситимуть довше працювати за себе і за колегу", – підкреслила Александренко.

Щодо узаконення праці фрілансерів експерти відзначили, що це питання вирішене: фрілансери мають працювати за трудовими договорами, з яких роботодавець сплачує внески до Пенсфонду. Якщо ж фрілансер просто отримує готівку на картку, він може сам зробити такий внесок, якщо хоче до старості мати пенсію. Але на практиці так мало хто робить.

Як зазначається, найдовша оплачувана відпустка в Європі у Фінляндії – мінімум 30 днів. У Великій Британії – 28 днів, у Польщі – 26, у більшості інших країн ЄС – 25. А ось в Азії відпочивають набагато менше – загалом 14 днів. В Індії – 12, у Китаї – 10, у Таїланді – 6, на Філіппінах – 5. У Японії зазвичай беруть не більше 5-6 днів відпустки, хоча за законом мають право на 18. У США законом не встановлено оплачувану відпустку, але зазвичай працівникам дають відпочити за рахунок фірми 10-14 робочих днів.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook