Кабінет міністрів пропонує змінити Трудовий кодекс: заборонити роботодавцям в оголошеннях вказувати дискримінаційні вимоги, відмовляти в прийомі на роботу без аргументації і дозволити підписувати колективні договори з фізособами-підприємцями ( "ФОПам").
Читайте також: В Україні перевірять сімейних лікарів: як каратимуть за порушення
Відповідні зміни передбачені в розробленим урядом законопроєкті, розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабінету міністрів 17 березня.
Головні зміни:
колективні трудові договори можна буде підписувати з "ФОПами";
зміни в колективних договорах будуть неможливі без обговорення та ознайомлення;
посилити права працівників в питаннях звільнення;
боротьба з дискримінацією; заборонять використовувати в оголошеннях про роботу дискримінаційні норми.
Читайте також: Житлові проблеми, перевезення та пропозиції квітникаря: з якими питаннями зверталися волиняни до очільника облради
"Ми підтримали законопроєкт, який імплементує кращі європейські та світові практики... З'явиться можливість укладати колективні трудові договори не тільки між юридичною особою і колективом, а також між ФОПом і його працівниками; будь-які зміни в колективних трудових договорах будуть неможливі без ретельного пояснення і ознайомлення всіх працівників, що є конкретною директивою Європейського Союзу; посилюються права робітників в питаннях, що стосуються звільнення; низка положень буде спрямована на уникнення дискримінації людей при прийомі на роботу", – говорить Шмигаль.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
Роберт
24.03.2021 15:36:52
Хоть что-то. Дискриминация может быть и возрастная- все мы идем к 50и и 60ти.Зачем??если человек в форме.