Коронавірус COVID−19 з великою часткою ймовірності має природне походження і мутував в організмі кажанів, але не вони стали безпосередніми передавачами. Вчені з Канади прийшли до дуже незвичного відкриття − штам вірусу SARS−CoV−2 мав проміжного носія, який і передав інфекцію людині.
Читайте також: Український лікар, який захворів на COVID-19, докладно описав симптоми інфекції по днях
Так, у статті Molecular Biology and Evolution, опублікованій вченими з Університету Оттави кажуть, що носієм, який передав коронавірус людині, були бродячі собаки, пише Styler.
Канадські вчені вивчили 1252 повнорозмірних геномів коронавірусів, включаючи предка SARS−CoV−2 і його найближчого родича, коронавірус кажана BatCoV RaTG13 і порівняли їх з коронавірусом собак.
Виявилося, що в коронавірусі собак така ж кількість дінуклеотида CpG (його атакує імунна система людини при зустрічі з вірусом), як і вірусу кажанів і SARS−CoV−2. Низький рівень CpG означає високу опірність патогену імунітету.
Дослідники дійшли до висновку, що коронавірус від кажанів передався бродячим собакам, атакувавши їхній кишківник (у тварин від вірусу страждає саме травна система).
Читайте також: Лікар−інфекціоніст заявив, що у коронавірусу вже близько двох тисяч різновидів
А вже від собак коронавірус проник в людський організм. Відзначимо, що висока частка людей з COVID−19 також страждає від розладу кишечника.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає