У колекції монет Ковельського історичного музею з'явилася рідкісна для області річ – монета Кримського ханства XVIII століття.

Читайте також: Волинській історикині вручили національну премію

Про це Суспільному в телефонному коментарі повідомила головна зберігачка фондів музею Мирослава Мороз.

Зі слів музейниці, копійку закладу подарувала ковельчанка Ольга Гайдай. "Ця монета з родинної колекції жінки", – зазначила Мирослава Мороз.

Як монета могла потрапити на Волинь – наразі точно невідомо. "Знахідка могла опинитися тут або через торгові шляхи або привезена з Криму", – говорить музейниця.

Представлену монету викарбували у Бахчисараї. Це – мідна копійка розмінного типу діаметром 27 міліметрів, її вага – 9 грамів.

"Для нашого музею це дійсно унікальна монета, адже в районних музеях такі знахідки трапляються не часто. Більше в колекції монет російських і польських різних століть", – додала Мирослава Мороз.

Довідково: передана музею монета часів Шахін Герая – останнього кримського хана. За період його правління (1777 – 1783 роки) з’явилася велика кількість монет різних номіналів за зразками російської та османської грошових систем. Діяло два монетних двори – у Бахчисараї та Каффі (тепер Феодосія).

Колекцію монет волинського музею поповнили знахідкою 18 століття

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook