День батька в Україні відзначається на офіційному рівні кожної третьої неділі червня. 2021 року ця дата випадає 20 червня.

Читайте також: Експерт розповіла, коли потрібно говорити з дітьми про секс

Свято було засновано 8 травня 2019 року, коли Кабінет міністрів схвалив указ президента Петра Порошенка №274/2019 «Про День батька». Про головні традиції та історію свята розповідає OBOZREVATEL.

Історія Дня батька

Відзначати День батька 1910 року запропонувала Сонора Смарт Додд із міста Спокан, штат Вашингтон, США. У такий спосіб вона хотіла висловити подяку та вдячність своєму й усім іншим турботливим татам Америки, які беруть участь у вихованні дітей.

Так, батько жінки, Вільям Смарт після смерті дружини самостійно виховав новонародженого і ще п'ятьох дітей. Батько-одинак був ветераном громадянської війни і жив із сім'єю на фермі.

1966 року президент країни Ліндон Бейнс Джонсон оголосив День батька національним святом. Цього дня держава й прості громадяни традиційно намагаються підтримати батьків із низькими доходами, які виховують дітей самостійно.

У наступні роки День батька стали відзначати й у багатьох інших країнах світу.

День батька в Україні

Як ідеться в указі президента «Про День батька», метою свята є «створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім'ї», а також визнання ролі батька у вихованні дітей.

Зі свого боку, в Кабінеті міністрів, ухвалюючи указ, пояснили, що реалізація акта повинна посприяти підвищенню статусу чоловіка як батька в процесі виховання дітей.

Читайте також: Українців зобов'яжуть утримувати літніх батьків

Іншими словами, свято було засновано на знак вдячності тим представникам сильної статі, які сумлінно й самовіддано піклуються про своїх дітей.

Крім Дня батька, який офіційно відзначається в Україні в червні, кожної третьої неділі вересня в нашій країні святкують Всенародний день батька, ініціаторами якого 2009 року виступили кілька громадських організацій.

Як відзначається День батька

У третю неділю червня прийнято всіляко вшановувати батьків, казати їм теплі слова та дарувати подарунки, висловлюючи любов і вдячність.

У багатьох країнах світу існує традиція в День батька носити троянди на одязі: білі – якщо помер, червоні – якщо тато живий.

Крім того, сім'ї збираються разом за вечерею або вибираються на природу, щоб відзначити свято пікніком.

День батька у світі

Разом з Україною День батька в третю неділю червня святкують Великобританія, Швейцарія, Словаччина, Туреччина, Нідерланди, Аргентина, Канада, Індія, Мексика, Південна Африка, Японія.

У Польщі свято батьків відзначається 23 червня, в Німеччині – в день Вознесіння Господнього (2021 року – 13 травня), в Австралії – в першу неділю вересня, в Італії – 19 березня, в Грузії – 3 жовтня. У Росії День батька не має офіційного статусу.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook