Коронавірус наразі поширюється високими темпами, які, ймовірно, в Україні ще зростуть з початком опалювального сезону в жовтні 2020 року. Чого очікувати від пандемії коронавірусу найближчим часом і коли взагалі це все закінчиться – розповів відомий лікар Євген Комаровський.

Читайте також: "Нехай помирає вдома": запис розмови медиків про пацієнта з підозрою на COVID-19

Відповідне відео з'явилося на каналі Євгена Комаровського в Youtube.

За його словами, прогнозувати щось щодо поведінки COVID-19 важко. 

"Я був впевнений, що все це закінчиться до 1 травня, а якщо не пощастить – до 1 червня. Утім всі наші сподівання на ультрафіолет, на відкриті простори не спрацювали. Передовсім тому, що ми переоцінили можливості контактної передачі: санітайзери, миття рук і т.д. І однозначно недооцінили вплив аерозолів, здатність вірусу накопичуватися у повітрі та залишатися в ньому тривалий час за умови, коли немає адекватного обміну повітря. Знову ж таки, ми забули, що зараз прихід спеки не означає, що ми всі сидимо в ній, це означає – що всі ми сидимо по домівках та вмикаємо кондиціонери, які ганяють по колу одне й теж повітря, не знезаражуючи його", – каже Комаровський.

За його словами, вже ніхто не вірить, що карантинні обмеження спроможні кардинально що-небудь змінити. Щойно країна відкриває свої кордони – вірус повертається.

"Підйом захворюваності буде продовжуватися до тих пір, поки більше 60% населення, а може й більше 80%, не матиме антитіл. Враховуючи швидкість поширення коронавірусу і відмову більшості країн від суворих обмежень, вироблення імунітету буде стрімким", – зазначив Євген Комаровський.

Читайте також: Лікарі заявили про нову небезпеку COVID-19

Він додав, що з великою ймовірністю різкий підйом захворюваності в Україні почнеться з початком опалювального сезону.

"Щойно увімкнуть опалення, у нас це очікується 15 жовтня, щойно ми зачинимося у приміщенням, припинимо провітрювання, щойно упаде, а вона обов'язково упаде, вологість повітря, вірус днями зберігатиметься у повітрі, яким ми дихаємо, це все призведе до того, що хворітиме більше людей", – каже лікар.

І другий варіант закінчення пандемії коронавірусу, окрім колективного імунітету, за словами лікаря, це коли ми отримаємо "недорогу, ефективну, безпечну вакцину",

"Якщо буде вакцина, то закінчиться все по-серйозному до кінця 2022 року, а якщо не буде, то, швидше за все, також закінчиться до кінця 2022 року. До цього часу у нас буде факт колективного імунітету, а коронавірус буде тим захворюванням, до якого ми будемо ставитися як до грипу. Він приходитиме, будуть локальні спалахи, буде косити свою жатку із жертв", – резюмував Комаровський.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook