Відомий лікар Євген Комаровський запевняє, що мутована форма коронавірусу, виявлена в ряді країн, зокрема в Британії, не впливає на ефективність Covid-вакцини. Також він назвав спосіб захисту від нового штаму.

Читайте також: В Україні змінять ПЛР-тести через новий штам коронавірусу

Про це йдеться у відео, опублікованому на YouTube-каналі Комаровського.

За словами лікаря, для захисту досить дотримуватися вже наявних приписів. Він зазначив, що сама інформація про те, що новий штам на 70% заразнішій відомих раніше коронавірусів, потребує підтвердження.

"Що треба зробити, щоб зменшити ймовірність вдихнути велику кількість вірусів: використовувати маски, триматися подалі від людей, не перебувати в приміщеннях, де багато народу і мало кисню, тобто де немає вентиляції повітря", – сказав Комаровський.

"Головне питання: чи вплине мутація на ефективність вакцини? Ні, не вплине", – підкреслив він.

Крім того, додав лікар, з початку пандемії коронавірус зазнав уже сотень мутацій. Як зазначив Комаровський, в Україні останнім часом ситуація з епідемією Covid-19 заспокоїлася, оскільки знизився приріст, стабілізувалося число госпіталізацій і з'явилася надія на отримання вакцини.

Читайте також: Мутований коронавірус заражає більше дітей

У зв'язку із цим він вважає, що в паніці навколо нового штаму коронавірусу "хтось там нагорі, не знаю, наскільки високо, дуже зацікавлений". 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook